Прес-центр

Юридичний Комітет ІТК вводить нову процедуру прийняття рішень та обмежує вартість політичної реклами

21-06-2007

Київ, 21 червня 2007 – на черговому засіданні Юридичного Комітету ІТК було змінено процедуру прийняття комітетом рішень, обговорено питання щодо розміщення політичної реклами на телебаченні та визначено факт дотримання каналами Правил розміщення реклами на телебаченні.

Комітет допрацював Положення про Юридичний Комітет, визначивши чітку процедуру прийняття рішень. У результаті було визначено, що віднині кожен учасник ІТК має рівно   один голос у Юридичному Комітеті, без урахування долі на ринку та статусу (члена чи засновника) в ІТК. Для прийняття рішення потрібна його підтримка більш ніж 50% присутніх на засіданні. Раніше процедура не була формалізована, і якщо хоча б один з учасників комітету голосував «проти», то документ повертали на доопрацювання.

Друге важливе питання стосувалося розміщення політичної реклами на телебаченні. Розглянувши поточну політичну та правову ситуацію, юристи ІТК дійшли висновку, що передвиборчий процес (з виборів до Верховної Ради 2007) ще не розпочався. Отже, зараз телеканали можуть розміщувати рекламну інформацію від політичних партій та блоків за звичайними рекламними розцінками та правилами. Паралельно, Юридичний Комітет ІТК розробить методику визначення вартості політичної реклами за середньозваженим показником як цього вимагає закон. Після початку передвиборчого процесу розцінки на політичну рекламу не зможуть перевищувати середньозважений показник.

Також, Юридичний Комітет розглянув питання дотримання каналами Правил з реклами на телебаченні, що були затверджені Юридичним Комітетом восени 2006 року в рамках діяльності ІТК з саморегуляції ринку. Ці Правила застосовуються юристами телеканалів при розгляді питань про відповідність того чи іншого рекламного ролику вимогам законодавства України. Деякі норми у законодавстві прописані нечітко, тому юристи каналів ІТК розробили єдині Правила, якими будуть керуватися канали. Тлумачення цих Правил здійснює Юридичний Комітет ІТК. У Правилах детально прописано, яким чином повинен виглядати рекламний ролик будь-якого товару чи послуги в ефірі.

Після проведення ретельного аналізу на засіданні було встановлено, що телеканали не порушують узгоджені Правила.