Прес-центр

Щодо внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України №8130-д

02-06-2011

Мова йде про п. 3) ч.11 ст. 424. Метод визначення митної вартості за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції).

Відповідно до даного пункту:

«… Витрати на право відтворення (тиражування) оцінюваних товарів в Україні не повинні додаватися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари; витрати на право відтворення (тиражування) оцінюваних товарів в Україні не повинні додаватися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари.

Платежі за право демонстрування, публічного показу, публічного сповіщення (трансляції та/або ретрансляції), публічної демонстрації, публічного виконання та/або розповсюдження аудіовізуальних творів, зокрема фільмів, для митних цілей вважаються тотожними витратам на відтворення оцінюваних товарів (аудіовізуальних творів) в Україні і не додаються до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари.

Терміни “демонстрування”, “публічний показ”, “публічне сповіщення”, “трансляція”, “ретрансляція”, “публічна демонстрація”, “публічне виконання”, “розповсюдження”, “аудіовізуальний твір”, “фільм” застосовуються у значенні, передбаченому Законами України “Про авторське право і суміжні права”, “Про кінематографію”, “Про телебачення і радіомовлення”.

Ми повністю підтримуємо позицію, при якій витрати на право відтворення оцінюваних товарів в Україні; платежі за право демонстрування, публічного показу, публічного сповіщення (трансляції та/або ретрансляції), публічної демонстрації, публічного виконання та/або розповсюдження аудіовізуальних творів, зокрема фільмів, для митних цілей не повинні додаватися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари і, відповідно, не можуть розглядатися як складові митної вартості.

Така модель визначення митної вартості яскраво свідчить про європейський вибір України та намір слідувати стандартам Європейського Союзу у врегулюванні питання визначення митної вартості товарів.

Більше того, митне законодавство віднесене до пріоритетних сфер адаптації національного законодавства України до законодавства Європейських Співтовариств.

Враховуючи вищевикладене, просимо Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики надати позитивний висновок щодо можливості прийняття Проекту Закону про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України, 8130-д від 12.05.2011 р. у другому читанні та в цілому.

Сторінка законопроекту