Прес-центр

У жовтні в Києві відбудеться І-й Міжнародний Форум «Цифрове мовлення в Україні»

17-08-2007

26 жовтня 2007 р. у Києві, у прес-залі Палацу «Україна» пройде І-й Міжнародний Форум «Цифрове мовлення в Україні». Цей галузевий захід відбудеться за ініціативи Індустріального Телевізійного Комітету (ІТК) та Незалежної асоціації телерадіоМовників (НАМ).

Метою Форуму є узгодження інтересів усіх сторін, причетних до процесу переходу з аналогового на цифрове телевізійне мовлення.

На Форумі будуть обговорюватися наступні теми, а саме:

  • Державне регулювання запровадження цифрового мовлення в Україні.
  • Цифрове мовлення – технічні аспекти.
  • Проблеми програмного наповнення цифрових каналів мовлення.
  • Дослідження аудиторії в умовах цифрового мовлення.

Участь у Форумі братимуть представники регулюючих державних органів, вітчизняних телеканалів, галузевих організацій, великих рекламодавців, медіа-агенцій та сейлз хаузів, кабельних операторів та операторів технічної підтримки. Також будуть запрошені незалежні українські та закордонні телевізійні експерти. Роботу буде організовано за секціями у форматі 15-хвилинних доповідей із подальшим обговоренням. Результатом проведення Форуму стане створення документу, що має відображати інтереси його учасників та містити рекомендації до дій у процесі переходу на цифрове телебачення.

Проблематика цифрового телебачення є однією із найважливіших для ІТК у 2007 році. Телевізійна галузь всебічно підтримує ініціативу впровадження цифрового ТБ і вважає за необхідне стимулювати її широке обговорення та висвітлення. Для індустрії дуже важливо, щоб процес переходу був максимально прозорим та зрозумілим.

За словами Катерини М’ясникової, керівника НАМ: «Оскільки перехід на «цифру» є комплексним, то дуже важливо об’єднати зусилля усіх гравців ринку, вагому частину яких становлять радіомережі та  регіональні мовники. Тому НАМ, відповідаючи своїй місії розвитку цивілізованого ринку телерадіомовлення, також є активним учасником процесу. Форум стане логічним продовженням діяльності НАМу по «цифровій» тематиці».

На даний момент в Україні не існує єдиної державної стратегії щодо переходу. Нагадаємо, що 25 липня на брифінгу у Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення було оголошено про непогодження проекту державної програми впровадження цифрового мовлення, запропонованого Міністерством транспорту і зв’язку. Серед причин було названо недостатню обґрунтованість проекту, відсутність врахування потреб незахищених верств населення при переході на цифрове мовлення та те, що проект не враховує всіх можливих технологій передачі сигналу.

Раніше у відкритих джерелах цитувалися оцінки вартості «оцифровки» ТБ. Так, міністр транспорту і зв'язку Микола Рудьковський називав суму у 4,25 млрд. грн., НацРрада оцінила перехід у 1,9 млрд. грн., а заступник директора департаменту телебачення Держкомтелерадіо, координатор програми впровадження цифрового телебачення в Україні Анатолій Костюченко повідомив про суму у 3 млрд. грн.

Форум відбудеться за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».