Прес-центр

Засідання Національної ради 15 грудня

15-12-2010

«15» грудня 2010 року, відбулося чергове засідання Національної ради з питань телебачення і радіомовлення на якому

були присутні:

 •     Мудрак Лариса Михайлівна (першу половину засідання);
 •     Головатенко Оксана Анатоліївна;
 •     Манжосов Володимир Анатолійович;
 •     Баранов Євген Валерійович;
 •     Єлманова Оксана Миколаївна;
 •     Фартушний Микола Всеволодович;
 •     Опілат Ірина Володимирівна.

 

було вирішено наступне:

 

Щодо внутрішніх документів:

 

1.

Затвердити План проведення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги України на перше півріччя 2011 року.
Начальнику управління Олени Миколаївній Раківній довести до відома представників у регіонах. Підготувати посвідчення на право проведення перевірок. Запланувати фінансування заходів щодо проведення перевірок та опублікувати Плани на офіційному веб-ресурсі Національної ради.

Доповідала: О. Головатенко

2.

Затвердити нову редакцію Інструкції Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги України.

Врахувати частково пропозиції ІТК, НАМ та інших громадських організацій. Відхилити пропозиції ряду профільних авторських організацій щодо необхідності здійснення Національною радою перевірок на наявність у телерадіоорганізацій угод на використання об’єктів авторських прав, оскільки дані повноваження не входять до компетенції Національної ради.

Доповідала: О. Головатенко

3.

Взяти за основу Правила ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоб) та дні пам’яті та оприлюднення їх проекту та аналізу регуляторного впливу.
Опублікувати Правила на офіційному веб-ресурсі  Національної ради та встановити, що з моменту публікації до «30» січня 2011 року триватиме громадське обговорення регуляторного акту.

Мета такого акту  – виконання Указів Президента України за встановленими Національною радою правилами.

Доповідала: О. Головатенко

4.

Взяти за основу Системи візуальних позначок класифікації кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована, та оприлюднення її проекту та аналізу регуляторного впливу.
Опублікувати Правила на офіційному веб-ресурсі  Національної ради та встановити, що з моменту публікації до «30» січня 2011 року триватиме громадське обговорення регуляторного акту.

Мета такого акту  – захист прав неповнолітніх глядачів від порушення телерадіоорганізаціями етичних та моральних норм мовлення.

Доповідала: О. Головатенко

5.

Внести зміни до рішення Національної ради від 24.09.2008 № 1647 «Про доповнення до Переліку програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і ретрансляція яких на території України не обмежується згідно з ч. 1 ст. 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» за заявою телеканалу, у зв’язку зі зміною його найменування.

 Доповідала: О. Головатенко

6.

Доповнити Перелік програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і ретрансляція яких на території України не обмежується згідно з ч. 1 ст. 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» наступним каналом:

-   Russian Travel.

Доповідала: О. Головатенко

7.

Затвердити  План  діяльності  з підготовки регуляторних актів Національної ради на 2011 рік та внесення змін до рішення Національної ради № 106 від 27.01.2010.

До Плану входять наступні регуляторні акти, що повинні бути розроблені та погоджені з громадськістю:

 1. Інструкція Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги України;
 2. Правила ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоб) та дні пам’яті та оприлюднення їх проекту та аналізу регуляторного впливу;
 3. Система візуальних позначок класифікації кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована, та оприлюднення її проекту та аналізу регуляторного впливу;
 4. Положення про скасування санкції у вигляді попередження Національної ради;
 5. Порядок розробки Національною радою висновків щодо електромагнітної сумісності;
 6. Положення про порядок ретрансляції телерадіоорганізацією іноземних каналів;
 7. Методика розрахунку розміру ліцензійного збору;
 8. Інструкція про видачу, продовження, переоформлення та видачу дублікаталіцензії провайдера програмної послуги.

 Доповідав: В. Манжосов

 

Щодо конкурсу:

 

8.

Затвердити конкурсні умови на отримання ліцензій на мовлення.

Затвердити наступні ліцензійні умови мовлення відповідно до умов чинного законодавства: подання заяви, подання копій чинних ліцензій, надання документів, що підтверджують сплату ліцензійної гарантії та подання документів, що закріплюють програмну концепцію відповідно до вимог законодавства (відповідно до загальнонаціональної, регіональної та місцевої категорій мовлення) (особливі вимоги до 30 ТВК у м. Києві – соціально важливі, просвітницькі, дитячі програми та здійснення мовлення без використання логотипів інших мовників).

Доповідав: В. Манжосов

9.

Оголосити конкурс на отримання ліцензій на мовлення з використанням вільних телерадіоканалів.

Конкурсна гарантія – 10% від максимального розміру ліцензійного збору. Оголошується конкурс на вільні відрізки щодо яких існує висновок УДЦР.

Оголошено конкурс на 11 телевізійних каналів та 83 радіочастоти.

Доповідав: В. Манжосов

10.

Зняти з розгляду питання про оголошення конкурсу на отримання ліцензії на мовлення з використанням вільних радіочастот АТ «Онікс» у зв’язку з рішенням суду, що було надано у процесі засідання Національної ради представниками АТ «Онікс».

 Доповідав: В. Манжосов

 Щодо переоформлення:


11.

Переоформити ліцензію на мовлення ТОВ «Гравіс-Кіно», м. Київ (НР № 0768-м від 15.12.2008) у зв’язку зі зменшенням частки  української мови (до 75%), зменшенням частки національного продукту, збільшенням іноземного продукту, збільшенням фільмопоказу, зміною оператора телекомунікації та супутника.

 

Доповідала: Л. Мудрак

12.

Переоформити ліцензії на мовлення ТОВ «Гравіс-Кіно», м. Київ (НР № 0774-м від 15.12.2008, НР № 0776-м від 15.12.2008, НР № 0777-м від 15.12.2008, НР № 0035-м від 13.07.2006, НР № 0969-м від 09.11.2005) у зв’язку зі зменшенням частки національного, власного продукту, збільшенням іноземного продукту та зменшенням частки української мови (до 75%).

 

Доповідала: Л. Мудрак

15.

Переоформити ліцензію на мовлення ВАТ «Київтелемонтаж», м. Київ (НР № 0035-м від 13.07.2006) у зв’язку з зміною логотипу, складу редакційної ради та зміною програмної концепції.
Програмна концепція змінилася у частині обсягу мовлення, у зв’язку з узгодженням сітки мовлення, зміною логотипу (з «Мегаспорт» на «М») та збільшенням власного, національного продукту.

 

Доповідала: Л. Мудрак

16.

Переоформити ліцензії на мовлення ТОВ «Новий канал», м. Київ (НР № 0969-м від 09.11.2005, НР № 0970-м від 02.10.2001, НР № 0971-м від 09.07.2003, НР № 0973-м від 28.05.2004, НР № 0975-м від 27.07.2007) у зв’язку зі зміною фактичної адреси.

Доповідала: Л. Мудрак


Щодо перевірок:

17.

Взяти до відома результати планової перевірки ТОВ «Гравіс-Кіно», м. Київ (НР №№ 0768-м від 15.12.2008; НР № 0774-м від 15.12.2008; НР № 0776-м від 15.12.2008; НР № 0777-м від 15.12.2008), зобов’язати керівництво телерадіоорганізації протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до діючої ліцензії та протягом двох тижнів надіслати Національній раді звіт.
Зафіксовано переривання дитячих передач рекламою.

 

Доповідала: О. Головатенко

18.

Взяти до відома результати планової перевірки ТОВ «Гравіс», м. Київ (НР № 1040-м від 30.11.2009), зобов’язати керівництво телерадіоорганізації протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до діючої ліцензії та протягом двох тижнів надіслати Національній раді звіт (направити до Національної ради документи по переоформленню ліцензії).

Зафіксовано, що ТОВ «Гравіс» у семи з десяти міст є оператором (відповідно до ліцензійних документів ТОВ «Гравіс» повинен бути оператором у десяти містах). Разом з тим, збільшено частку власних культурологічних та інформаційних програм

 

Доповідала: О. Головатенко

19.

Взяти до відома результати позапланової перевірки ТОВ «Воля-кабель», м. Київ (НР № 0815-п від  16.10.2003), зобов’язати керівництво телерадіоорганізації протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до діючої ліцензії та протягом двох тижнів надіслати Національній раді звіт.
Зафіксовано трансляцію програм, які не були включені у програму та програм, що не включені до переліку адаптованих.

 

Доповідала: О. Головатенко

20.

Призначити позапланову перевірку ТОВ «Віжн ТБ», м. Київ (НР № 0183-п від 04.05.2007).

Доповідала: О. Головатенко

21.

Призначити позапланову перевірку ТОВ «ТРК «Експрес-Інформ», м. Київ (НР № 0496-м від 13.03.2008).

Доповідала: О. Головатенко