Прес-центр

ІТК затверджує план розвитку на 2005 рік і вирішує продовжити контракт з GFK USM на дослідження телеаудиторії

28-02-2005

24 лютого відбулось засідання Індустріального Телевізійного Комітету, присвячене контракту на дослідження телеаудиторії та затвердження плану розвитку ІТК на 2005 рік.

В ході засідання учасники Індустріального Телевізійного Комітету вирішили продовжити термін дії поточного контракту на дослідження телеаудиторії з GFK USM до 31 січня 2007 року, керуючись тим, що минулого квітня ІТК ухвалив «Загальні принципи зміни вибірки», якими передбачається перехід на новий контракт з 1 січня. ІТК планує перейти на систему досліджень згідно наступного контракту з 1 січня 2008 року, для чого провести відкритий тендер з метою визначення виконавця наступного контракту. Наразі ІТК доручив технічному комітету підготувати план-графік проведення тендеру та подати його на затвердження ІТК на наступні збори.
Також під час засідання був прийнятий план діяльності Індустріального телевізійного комітету на 2005 рік, де головними напрямками розвитку встановлені:

  • Розвиток саморегулювання телевізійного і рекламного ринку;
  • Функціонування і покращення системи телевізійних досліджень;
  • Розвиток телевізійної галузі.

В рамках головних напрямків розвитку ІТК планує, спільно з Всеукраїнською рекламною коаліцією втілити міжнародний досвід саморегулювання реклами, а саме — «Рекламний кодекс». Він містить правила та вимоги щодо створення та розповсюдження реклами, які формулює і добровільно зобов'язується виконувати рекламна галузь з метою дотримання принципів законності, чесності, достовірності, суспільної відповідальності, поваги морально-етичних цінностей та добросовісної конкуренції. Крім того, «Рекламний кодекс» передбачає створення механізму контролю за його дотриманням.

Олег Попенко, голова ІТК сказав: «Діяльність Індустріального телевізійного комітету у 2004 року довела, що в Україні можливо створити ефективно діючу модель саморегулювання. Але такий загальногалузевий проект як “Рекламний кодекс”, неможливо реалізувати в рамках телевізійного об'єднання, тобто лише однієї із складових рекламного ринку. Він вимагає участі усієї рекламної галузі.»

Тому ухвалено рішення створити робочу групу для написання кодексу, куди запросити представників від усіх зацікавлених груп та об'єднань, які представляють різні сегменти рекламного ринку — електронні та друковані ЗМІ, рекламні агенції, оператори зовнішньої реклами і т.д. Прийнято звернення до державних органів влади, які регулюють рекламу, а також зацікавлених організацій та об'єднань із пропозицією підтримати ініціативу створення «Рекламного кодексу України» і надати свої пропозиції.

З метою сприяння правовому регулюванню телевізійної галузі, члени ІТК вирішили безкоштовно надати дані моніторингу реклами на телеканалах України компанії GFK для потреб регулювальних органів — Національній Раді з питань телебачення та радіомовлення, Державному комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики та службі віце-прем»єра з гуманітарних питань. Згідно законодавства, органи державної влади зобов»язані проводити моніторинг реклами на телебаченні, і необхідно мати уніфіковані дані для цієї діяльності. Компанія GFK надає таку послугу для всіх телеканалів України, і від сьогодні цим даними також зможуть користуватись у регулювальних органах.

Для виконання даних рішень та реалізації плану роботи на 2005 рік ІТК вирішив створити повноцінне представництво ІТК та доручив це новому виконавчому директору Асоціації Катерині Котенко.