Прес-центр

Створення рекламного кодексу України — черговий крок до саморегуляції ринку

02-02-2005

Індустріальний Телевізійний Комітет (ІТК) спільно з представниками органів влади вийшли з ініціативою створити етичну модель регулювання реклами, а саме — «Рекламний кодекс України».

За словами Володимира Оселедчика, генерального директора телеканалу «1+1», однією з головних умов ефективності системи саморегулювання в сфері реклами є вироблення визначених етичних кодексів реклами.

«Такі кодекси, що вирізняються детальністю регламентації різних видів діяльності і твердістю норм, розроблені практично у всіх країнах, де є органи саморегулювання, і Україна не може бути винятком».

Олег Попенко, голова ІТК сказав: «Діяльність Індустріального Телевізійного Комітету у 2004 року довела, що саморегулювання в Україні — це можливо, і це добре для ринку. Саморегулювання телевізійної галузі — добре, але недостатньо, бо це лише частина рекламного ринку.»

І тому прийнято рішення створити робочу групу для написання кодексу, куди ввійдуть представники різних професійних об»єднань, які представляють дану індустрію — електронні та друковані ЗМІ, рекламні агенції, оператори зовнішньої реклами. Прийнято звернення до державних органів влади, які регулюють рекламу, а також зацікавлених організацій та об'єднань із пропозицією підтримати ініціативу створення «Рекламного кодексу України» і надати свої пропозиції.

Олександр Богуцький, генеральний директор телеканалу ICTV, підкреслив, що відкритість індустрії і законодавців, і спільні рішення вже принесли конкретні результати, «Закон про рекламу» дозволив розвиток рекламного ринку, а телеканали інвестували отримані кошти у власне вітчизняне виробництво. Розвиток цієї тенденції — це прийняття Рекламного кодексу, який врегулює стосунки між всіма учасниками ринку, а не лише держави і медіа.

Учасники ІТК — керівники телеканалів та рекламних агенцій довели, що рекламний кодекс — це не перший крок по саморегулюванню та галузевій співпраці, та прийняли сьогодні безпрецедентне рішення: безкоштовно надати дані моніторингу реклами на телеканалах України компанії GFK для потреб регулювальних органів.
Згідно законодавства, органи державної влади зобов»язані проводити моніторинг реклами на телебаченні, і необхідно мати уніфіковані дані для цієї діяльності. Компанія GFK надає таку послугу для всіх телеканалів України, і від сьогодні цим даними також зможуть користуватись у регулювальних органах.
Але для повного зняття негативу з рекламної діяльності, яка існує у певних колах громадськості, Влад Ряшин, керівник телеканалу «Інтер» запропонував — «Негайно відмовитись від матеріалів, що мають ознаки реклами алкогольних торгових марок в заборонений для реклами алкоголю час, і слідувати не тільки букві закону, але і його духу» — і ІТК своїм рішенням узаконив цю пропозицію.