Прес-центр

Депутати та ІТК домовились про впорядкування реклами алкоголю на телебаченні

05-04-2004

5 квітня 2004 року відбулось відкрите засідання Індустріального Телевізійного Комітету, присвячене обговоренню змін до рекламного законодавства України. В засіданні взяли участь народні депутати України: голова комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко та заступник голови комітету Юрій Артеменко.

В ході засідання учасники обмінялись поглядами на ситуацію, що склалась на ринку реклами. Зокрема, Юрій Артеменко, висловив позицію комітету щодо реклами питної води та інших продуктів, що випускаються під алкогольними торговими марками. Комітет вважає, що це є порушенням чинного закону про рекламу. Адже закон забороняє рекламу товарних знаків під якими випускається алкогольна продукція.

У відповідь телеканали — члени Індустріального Телевізійного Комітету прийняли консолідоване рішення про припинення рекламування продуктів, що виходять під торговими марками алкогольних напоїв.

Сторони обговорили тлумачення спонсорування програм та передач алкогольними торговими марками, яке було запропоновано членами ІТК та підтримано авторами закону.

Так, телевізійні програми та передачі, що створені та проводяться за участі спонсорів можуть містити такі згадування спонсора , як усні повідомлення, титри, статичний логотип, динамічну заставку з іменем спонсора чи знаком товару. Автори закону висловили стурбованість тенденцією приховування під заставками передач фрагментів рекламних роликів алкогольних марок. Для уникнення цього було досягнуто домовленість, про розміщення вище перерахованих згадувань спонсора виключно на фоні, за допомогою матеріалів та окремих елементів, кадрів та під час демонстрації програм та передач, що створені чи розміщуються за участі спонсорів.

В свою чергу, Микола Томенко висловив позицію комітету щодо спонсорування програм та передач алкогольними торговими марками. Він запевнив, що комітет сформує максимально широке коло телевізійних продуктів, спонсорування яких дозволене такими марками. Це дозволить телеканалам продовжувати виробництво власного продукту, як то розважальних передач, мюзиклів, які спонсорувались виробниками алкоголю. В той же час, депутат підкреслив, що відповідно очікує від телеканалів дотримання закону при рекламуванні алкогольних торгових марок та продуктів, що випускаються під ними та закликав до подальшої спільної роботи над роз»ясненнями до діючого закону про рекламу.

Учасники відкритого засідання також домовились про подальшу спільну роботу над законами, що регулюють діяльність галузі та про залучення до цього процесу інших ЗМІ, що не є членами ІТК.