Прес-центр

ІТК удосконалює дослідження телеаудиторії

12-06-2003

На черговому засіданні технічних експертів Індустріального Телевізійного Комітету, яке відбулося 12 червня 2003 року, одностайно підтримано рішення про відкритість результатів аудиту панелі GfK-USM та узгоджено план заходів по подальшому вдосконаленню дослідження.

Технічні екперти розглянули рекомендації міжнародного експерта Пітера Меніра, зроблені на підставі аудиту, на предмет доцільності та строків їх виконання. Екперти дійшли згоди, що усі рекомендації стосуються технічного завдання, а не роботи дослідницької компанії.

З огляду на поради аудитора затверджено наступні зміни до технічного завдання:

  1. Проводити установче дослідження чотирма хвилями на рік по 2500 опитуваних кожна. Провести наступну хвилю у вересні цього року.
  2. Використовувати для зваження лише дані установчого дослідження 2003 року.
  3. Затвердити 10% як максимальний допустимий рівень відхилення структури панелі по ознакам, які контролюються.
  4. Не впроваджувати зваження чи корекцію панелі по покриттю телеканалів.
  5. Доручити GfK-USM реалізувати план заходів по підвищенню рівня досяжності респондентів в установчому дослідженні.

На сьогодні не були затверджені наступні пропозиції аудитора:

  1. Технічна перевірка прийому каналів під час опитування, оскільки така процедура призводить до зниження рівня досяжності.
  2. Включення до вибірки нетелефонізованих сімей. Рішення цього питання було відкладено до наступного розширення вибірки.

Учасники засідання погодили процедуру надання повного звіту про результати аудиту: усі клієнти GfK-USM можуть отримата звіт у GfK-USM, інші учасники телевізійного ринку — шляхом запиту виконавчому директору ІТК Сергію Хлєбнікову.