Прес-центр

Інтернет-конференція на тему: Саморегулювання професійної та підприємницької діяльності: яким йому бути в Україні

16-09-2009

17 вересня п.р. у 12.00 координатор ініціативної групи з питань розвитку саморегулювання, член експертно-апеляційної ради при Державному комітеті України з питань регуляторної політики та підприємництва, президент Спілки кризис-менеджерів України Павло Міхайліді спільно з компанією ЛІГА:ЗАКОН проведе інтернет-конференцію на тему: «Саморегулювання професійної і підприємницької діяльності: яким йому бути в Україні?» В ході конференції будуть розглянуті перспективи становлення і розвитку саморегулюючих організацій (СРО) в Україні. Зокрема, увагу планується приділити поданому у Верховну Раду проекту Закону України "Про саморегулюючі організації", рег. №4841 від 16.07.2009 р.

Автори законопроекту вважають, що проект закону направлений на реалізацію єдиної державної політики з захисту інтересів суб'єктів підприємницької діяльності і зниженню рівня тиску держави на вільні ринкові підприємницькі і професійні стосунки держави і бізнесу.

Основними питаннями конференції стануть:

  • чим СРО вигідні бізнесу в порівнянні з державним регулюванням?
  • чи необхідно упроваджувати СРО у всіх галузях економіки?
  • який оптимальний набір повноважень СРО для ефективного регулювання галузі?
  • чи варто робити членство в СРО обов'язковою умовою роботи в певній галузі?
  • яким має бути контроль з боку держави за учасниками ринків і СРО, і чи не буде посилений контроль для бізнесу?

На Ваші питання відповість Павло Міхайліді, президент Спілки кризис-менеджерів України, автор Меморандуму про наміри відносно взаємної співпраці у сфері сприяння розвитку саморегулювання підприємницької і професійної діяльності в Україні, координатор ініціативної групи з питань розвитку саморегулювання, автор некомерційного інтернету-проекту "Саморегулювання в Україні".

Судячи з надій підприємців, шляхом послідовного створення СРО в різних областях підприємницької і професійної активності, розвитку "самосвідомості" таких організацій держава витіснятиметься з сфери регулювання тих комерційних стосунків, присутність в яких державного елементу представляється зайвою і невиправданою з точки зору основних функцій державного регулювання.

Ні для кого не секрет, що всі більшою чи меншою мірою навчилися "відходити" від жорстких і часто не стимулюючих розвиток бізнесу вимог, що пред'являються державою. Саме тому об'єднання учасників ринку в СРО підвищить, на думку творців концепції про СРО, захищеність клієнтів - "грати нечесно" по відношенню до своїх колег в професійному співтоваристві набагато складніше, ніж по відношенню до держави, і, загалом, кінець кінцем, невигідно.

Запрошуємо всіх зацікавлених в темі представників об'єднань підприємців, особливо юристів, зарезервувати в своєму розкладі 17 вересня час, щоб поставити питання (або направити запитання зараз) Павлу Міхайліді, одному з основних ідеологів розвитку саморегулювання в Україні.

Адреса для участі в конференції: http://conf.ligazakon.ua/conference/sro.htm