Прес-центр

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Багатоекранне вимірювання телевізійної аудиторії

04-06-2021

Велика Британія – вимірювання Total відео – короткі факти

Чи існує телевізійне вимірювання?

Так

Хто проводить дослідження

JIC (BARB)

Розмір ТВ панелі

5 350 ТВ та широкосмугові домогосподарств

Чи вимірюється контент мовників (включаючи рекламу) поза телевізором?

Так:

Поєднання даних single source панелі та census вимірювання пристроїв за допомогою процесу Dovetail Fusion:

1. single source панель BARB вимірює дивлення на телевізорах (через set метр), на ПК та планшетах через інстальовані software метри. На даний момент в ДГ панелі встановлюються роутер метри

2. BARB збирає дані census з тегів метаданих, вбудованих у BVOD сервіси на телемережах, ПК, смартфонах та планшетах

Чи використовуються ці данні як валюта ринку?

Валюта ринку – це дивлення у прямому ефірі або з відкладеним переглядом телевізійної реклами протягом семи днів після початку мовлення

Чи вимірюється телевізійний перегляд за допомогою гібридного методу?

 

тобто перегляд з лінійних та нелінійних джерел, для яких дані ТВ панелі доповнюються даними Census

Використання гібридного методу дослідження/у процесі:

Проект Dovetail Fusion проходив у чотири етапи:

1. збір даних census про програмний перегляд у 2015 році;

2. отримання програмних рейтингів з усіх екранів у 2018 році;

3. де-дупліковане програмне охоплення та тривалість перегляду на телевізорах, планшетах та ПК у січні 2020 року;

4. збір BVOD даних з усіх екранів за допомогою спеціальних BARB-тегів для BVOD реклами – на стадії розробки.

Джерело даних

Дані single source та census з тегів метаданих

Як проводиться де-дуплікація?

Дані панелі калібруються за допомогою даних census, котрі дозволяють де-дуплікацію дивлення через двоступеневий процес:

1. тривалість перегляду з даних census, демографічні дані та охоплення з даних панелі використовуються для створення цільових аудиторій для калібрації. Цільовими для калібрації виступають охоплення та тривалість дивлення для кожної частини контенту у даних census.

2. На рівні респондента перегляд для кожної частини контенту коригується для співпадіння з цільовою шляхом видалення сесій перегляду, якщо оціночне значення вище цільової аудиторії, та додавання, якщо нижче.

Відкалібрована панель PVX надає недубліковані дані про перегляд на телевізорах, планшетах та ПК

Чи вимірюється реклама та/або програмний контент?

Три стадії проекту Dovetail сконцентровані на програмному перегляді, четверта, заключна стадія, яка має вимірювати рекламні кампанії в BVOD на всіх екранах, знаходиться - в розробці.

Чи вимірюються усі виходи мовника на платформі мовника?

Як щодо виходів мовника на інших платформах?

BARB вимірює дивлення каналів через BARB-reporting та BVOD сервіси. Теговані BVOD сервіси: All4, BBC iPlayer, ITV Hub, My5, S4C Clic, Sky Go, STV Player та UKTV Play

Чи вимірюється контент, що не належить мовникам?

Ні

Дані, що використовуються для продажу реклами?

Для продажу реклами вимірюються дані онлайн переглядів та відкладених переглядів телевізійної реклами протягом семи днів від початку мовлення. Вимірювання реклами на BVOD – на стадії розробки

Ці дані використовуються для планування? оцінки? продажу?

Наразі доступні тільки дані по програмах. Вони використовується мовниками та агенціями для розуміння споживання контенту на кількох екранах

 BARB: Проект Dovetail

В умовах фрагментарного перегляду BARB, британський індустріальний телевізійний комітет, аудиторії розробляє свій сервіс. В останні роки було розроблено новий метод звітування про різні способи дивлення телевізора, включаючи використання сервісів video-on-demind (BVOD) на планшетах, ПК та смартфонах, передтрансляційні та нелінійні перегляди на телевізорах, адресну рекламу.

Проект Dovetail було створено для надання даних по де-дуплікованому охопленню аудиторії, яка дивиться програми та рекламу на кількох екранах. Цей метод комбінує дані панелі single source з даними census вимірювання пристроїв та має назву Dovetail Fusion. Дослідження проводить компанія Kantar.

Розвиток проекту збору даних з усіх екранів проходив у чотири етапи:

  1. У 2015 році розпочався збір даних census з пристроїв про тривалість перегляду. BARB запустила сервіси звітування з BVOD (відомі як TV player report), які включали дані про час перегляду на усіх BARB BVOD сервісах на ПК, планшетах та смартфонах.
  2. Програмні рейтинги з усіх екранів були у доступі з серпня 2018 року, BARB почала звітувати про багатоекранний перегляд програм усіма індивідами на чотирьох екранах: телевізор, планшет, ПК та смартфон. Демографічні профілі на телевізорах, планшетах та ПК також аналізувалися.
  3. У січні 2020 року BARB розпочала звітування про де-дупліковане охоплення та тривалість перегляду на трьох екранах: телевізори, планшети та ПК. Дані про Total відео на трьох екранах звітувалися на 7-ий день від початку мовлення.
  4. Вимірювання рекламних кампаній на BVOD на всіх екранах за допомогою технології спеціального тегування реклами BVOD, знаходиться на стадії розробки. Тим часом BARB запустила бета версію інструменту планування реклами BVOD для допомоги агенціям та рекламодавцям запланувати рекламну кампанію на лінійних каналах, каналах, що співпрацюють з BARB та на BVOD сервісах.

Панель single source, яка надає дані перегляду

BARB є оператором панелі, що складається з 5 350 ДГ з телевізором та ДГ лише з широкосмуговим інтернетом (більше 12 000 індивідів віком 4+), яка репрезентує телевізійне дивлення у Великій Британії. Дивлення мовників вимірюється за допомогою телевізійного set метра компанії Kantar, який використовує технології аудіометчингу та watermarking. На пристроях панелістів, ПК та планшетах, інстальовані Soft meters Кantar, які дозволяють вимірювати BVOD на пристроях, хоча у домашніх панелях поступово від цього відмовляються на користь роутер метрів. Панелісти використовують пульт для реєстрації себе як глядача телевізора, щоб система зафіксувала хто дивиться телевізор через номер та ідентифікацію індивіда. Поки програмне забезпечення метрів використовуються членами панелі для реєстрації їх дивлення на ПК та планшетах, процес ідентифікації дивлення на інших пристроях панелістів зміниться, як тільки BARB запровадить роутер метри.

Дані Census через тегування метаданих

BARB проводить збір даних census з пристроїв, які фіксують будь-який час перегляду та будь-кого з глядачів BVOD сервісу на ПК, планшетах та смартфонах, а також збирає дані census про дивлення телевізора через BVOD сервіс. Kantar співпрацює з мовниками для запровадження тегування – програмного коду сервісу BVOD через платформи. Перевірка того, що дані census репрезентують фактичний перегляд у Великій Британії є дуже важливим процесом, тому впровадження тегування перевіряється незалежною аудиторською компанією ABC (Audit Bureau of Circulations).

Багатоекранне вимірювання, яке було запроваджено на першому етапі проекту Dovetail, показало, що дивлення на пристроях в середньому складало приблизно 1,5% від загального телевізійного дивлення, хоча це також може залежати від жанру та програми. Наприклад, деякі епізоди програми Love Island 2019 на ITV, яку дивилися на пристроях, склали 32% від загального дивлення телевізора.

 Роутер метри

BARB доручив компанії Kantar встановити свої роутер метри в панелі, процес планується завершити у 2021 році. Роутер метри прикріплені до широкосмугових роутерів у панелі і призначені для відстеження стримінгової активності будь-яким членом домогосподарства на будь-якому пристрої за їх згодою. Це дозволяє BARB покращити сервіс:

-  розрізнення перегляду після трансляції за допомогою технології тегування BVOD сервісу або відтворення запису за допомогою PVR (сьогодні це працює лише в домогосподарствах з платною послугою Sky);

-  вимірювання дивлення на смартфонах панелістів;

- можливість кращого розуміння неідентифікованого перегляду (телевізійний перегляд, який BARB не може ідентифікувати, і який складає близько 20% від загального перегляду). Значна частина не ідентифікованого дивлення включає дивлення через SVOD та онлайн відео сервіси; роутер метри полегшують звітування на загальному рівні цього сервісу.

Вимірювання інших видів дивлення

Існують питання щодо можливості та потрібності вимірювання BARB SVOD сервісів таких платформ як Netflix, Amazon Prime або онлайн відео сервісів YouTube та Facebook.

На галузевій нараді, яку провела BARB, рекламодавці та агенції наголошували на важливості наявності метрик, порівнюваних з телевізором.

Директива ЄС про аудіо-візуальні медіа послуги (AVMSD), що лежить в основі нормативної бази Великої Британії та країнах-членах ЄС визначає, що телевізійні канали та VOD знаходяться під редакційною відповідальністю провайдерів медіасервісів, тоді як платформам для обміну відео це не потрібно. Провайдери медіасервісів, за визначенням BARB – це сервіси, на які покладена редакційна відповідальність: будь-який телевізійний канал, чи on-demand сервіс регулюється або Ofcom, або еквівалентним стандартом в іншій країні (тобто також регульований AVMSD).

Тому сервіси SVOD можуть вимірюватися. BARB може звітувати цим сервісам про дивлення програм, використовуючи ту саму технологію, яку використовують для звітування про нелінійне дивлення. Роутер метри надають дані про перегляд SVOD сервісів, які не хочуть вимірюватись іншим методом. BARB наголосила дослідницьким агенціям, що звітування про перегляд програм на SVOD сервісах є необхідною потребою.

Інші вдосконалення сервісу: інтеграція з IPA TouchPoints

З березня 2020 року, користувачі BARB отримували доступ до цільової аудиторії у IPA TouchPoints після проведення fusion між двома наборами даних. IPA TouchPoints надають багатий спектр даних для нових споживачів профільної інформації, зокрема дані про дивлення інших медіаканалів. Агенції та мовники отримали можливість використовувати дані fusion для планування рекламних кампаній.

 

У публікації використані наступні джерела:

- Egta Insight. Advances in Hybrid TV Audience Measurement / 2020 edition.

- www.egta.com

Матеріали підготовлені ІТК. У разі виникнення запитань чи рекомендацій щодо змісту публікації - звертайтесь