Прес-центр

Директор ІТК презентував позицію медіа сфери на парламентських слуханнях щодо системи охорони інтелектуальної власності

17-12-2019

16 грудня 2019 року відбулись Парламентські слухання на тему: «Побудова ефективної системи охорони інтелектуальної власності в Україні». На слуханнях були обговорені найгостріші питання охорони інтелектуальної власності та конкретні інструменти їх вирішення.

До участі у заході були запрошені народні депутати України, відповідальні працівники міністерств і відомств, представники місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємці, бізнесмени, експерти, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

Зокрема, Ігор Коваль, Директор Індустріального Телевізійного Комітету у своєму виступі в рамках Парламентських слухань акцентував увагу на проблемах законодавчого регулювання в сфері боротьби з піратством. Основними проблемними питаннями, на яких на голосив Директор ІТК, стали:

- система притягнення піратів до відповідальності у разі вчинення правопорушень у сфері інтелектуальної власності;

- ідентифікація «пірата», як суб’єкта правопорушення у разі вчинення протиправного діяння з використанням сайтів/сервісів; налагодження та формалізація співпраці центральних органів виконавчої влади України з відповідними міжнародними інституціями;

- розробка ефективного механізму протидії фінансування піратських сайтів, отримання через них платежів, притягнення до відповідальності у разі заподіяння матеріальної шкоди;

- налагодження системної співпраці між відповідальними органами виконавчої влади, правоохоронними органами з метою узгодження повноважень між ними та мінімізації строків розгляду справ.

Окрему увагу Ігор Коваль звернув на питаннях ефективного управління майновими правами правовласників, реформі системи ОКУ. Доповідач наголосив на необхідності дотримання законодавчо встановлених процедур, дотримання принципів відкритості та прозорості, залучення всіх представників ринку до обговорення та узгодження основоположних питань реформи.