Прес-центр

Директор ІТК долучився до обговорення реформи у сфері авторських і суміжних прав

03-06-2019

1 червня 2019 року Ігор Коваль, директор Індустріального Телевізійного Комітету, взяв участь в панельній дискусії на тему «Очікування і реалії від реформи у сфері авторського права і (або) суміжних прав», що проходила в рамках Днів електронних комунікацій (ДЕК).

Дискусію модерувала Наталія Клітна, голова Асоціації правовласників та постачальників контенту.

До обговорення долучились знані юристи та експерти в даній сфері, зокрема: Уляна Фещук, заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Калениченко Павло, директор Українського музичного альянсу, Світлана Остапенко, директор «Контент трейдинг», Дмитро Гузій, менеджер напряму інтелектуальної власності ПАТ «НСТУ» («Суспільне»), а також представник від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Також до дискусії було запрошено міжнародного експерта голову Асоціації електронних комунікацій Латвії Ілмарсу Муулсу.

Учасники обговорення проаналізували положення чинного законодавства у сфері виплати авторських винагород ОКУ, а також запроваджені зміни щодо отримання винагород за відтворення творів на платному телебаченні. Також було розглянуто законодавче регулювання та фактичне отримання виплат з боку користувачів. Ключовим в дискусії щодо реформи авторських та суміжних прав стало питання необхідності та доцільності провайдерам здійснювати оплату ОКУ.

  

Дні електронних комунікацій – це міжнародна зустріч представників ринку електронних комунікацій для обговорення сучасних трендів, перспектив регулювання, ризиків та можливостей для розвитку інтернету, телевізійних сервісів. Це масштабний конвергентний галузевий захід для операторів телекомунікацій, постачальників аудіовізуальних медіа-послуг, електронних ЗМІ, операторів кабельного телебачення, виробників і дистриб’юторів обладнання й технологій.

У 2019 р. Дні електронних комунікацій відбулись з 30 травня по 02 червня.