Прес-центр

Щодо перевірок телерадіокомпаній митними органами

16-06-2009

Публічно звертаємось до усіх органів та посадових осіб, уповноважених законодавством України здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності у зв’язку із подіями 15 та 16 червня 2009 року на загальнонаціональних телеканалах України.

Протягом останніх двох днів до загальнонаціональних телеканалів країни завітали представники митних органів із перевіркою діяльності за останні три роки. Ця ситуація викликає занепокоєння у зв’язку із передвиборчою ситуацією, та прийнятим офіційно документом про обмеження перевірок на цей період.

Вважаємо за необхідне повідомити, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю)у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року» №502 від 21 травня 2009 р. (далі Постанова) органи і посадові особи, уповноважені законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності до 31 грудня 2010 р. повинні тимчасово припинити проведення планових перевірок суб'єктів господарювання.

Крім того, Постановою передбачено встановити обмеження щодо проведення позапланових перевірок суб'єктів господарювання. Винятки становлять лише перевірки, що проводяться за зверненнями фізичних і юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства або за поданням суб'єктом господарювання до відповідного органу письмової заяви про проведення перевірки за його бажанням.

Оскільки телерадіоорганізації є суб’єктами господарювання, а митні органи України, вданому випадку, - відповідно, органи, які уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності то на них і поширюється дія вищевказаної Постанови.

Тому позапланові перевірки телерадіоорганізацій, що наразі ініціюються митними органами, ми розцінюємо як невиконання розпоряджень Кабінету Міністрів України та нехтування положеннями Постанови.

З повагою,
Катерина Котенко

Виконавчий директор Індустріального Телевізійного Комітету від імені телекомпаній-учасників Асоціації «Індустріальний Телевізійний Комітет»: :

АТЗТ "Українська незалежна ТВ-корпорація" (Інтер) (Голова правління Созановський С. Л.)
ТзОВ "Телерадіокомпанія "Студія 1+1" (Генерального директор Ткаченко О.В.)
ЗАТ «Новий канал» (Голова правління Лисенко І.О.)
ТзОВ "Міжнародна комерційна телерадіокомпанія" (ICTV) (Генеральний директор Богуцький О.А.)
ЗАТ "Міжнародний Медіа Центр-СТБ"" (Голова правління Бородянський В.В.)
ЗАТ "Теле Один" (Голова правління Асаулюк О.В.)
ЗАТ "Телекомпанія "ТЕТ" (Голова Правління Тичина Г.Г.)
ЗАТ "Телекомпанія "Україна" (Генеральний директор Дзікі Вальдемар)
ТОВ "Телестудія "Служба інформації" (НТН) (Генеральний директор Філіппова І.В.)
ВАТ "Телеканал "ТОНІС" (Голова Правління Тузов Д.О.)
ТзОВ "Телерадіоогранізація "Мульті Медіа Сервіс" (Генеральний директор Затула С.А.)