Прес-центр

Індустріальний телевізійний комітет та Незалежна асоціація телерадіоМовників оприлюднили свої концепції впровадження цифрового мовлення в Україні

28-04-2009

Сьогодні, 28 квітня 2009 року, відбулась прес-конференція «НАМ та ІТК. Галузеві концепції впровадження ЦТБ», організована Індустріальним Телевізійним Комітетом(ІТК) та Незалежною Асоціацією телерадіоМовників(НАМ). В ході прес-конференції провідні галузеві об'єднання оприлюднили власне бачення проблем впровадження цифрового телебачення в Україні та шляхів їх подолання.

У прес-конференції взяли участь:
Катерина Котенко,
виконавчий директор Індустріального Телевізійного Комітету
Катерина М’ясникова, виконавчий директор Незалежної Асоціації телерадіоМовників
Ольга Большакова, керівник Центру законодавчих ініціатив Незалежної Асоціації телерадіоМовників

Виконавчий директор ІТК Катерина Котенко презентувала розроблену Цифровим комітетом ІТК «Дорожню карту впровадження цифрового мовлення в Україні» - детальний план дій по впровадженню цифрового мовлення.

«Дорожня карта» - це поетапний план впровадження цифрового мовлення в Україні, в якому перелічені усі необхідні дії, відповідальні особи, розроблено план взаємодії усіх причетних до впровадження ЦТБ державних та громадських установ, мовників, операторів, постачальників обладнання, глядачів. Також передбачені ризики та запропоновані шляхи вирішення проблем. Розуміння важливості консолідації зусиль та відповідальності учасників проекту за свій відрізок роботи є запорукою успіху впровадження цифрового мовлення якісно і вчасно, відповідно до зобов’язань України на міждержавному рівні,» - зазначила Катерина Котенко.

Фахівці Незалежної Асоціації телерадіоМовників ішли іншим шляхом, вважаючи, що комплексних документів розроблено достатньо, але реалізація кожного з них натикається на п’ять невирішених системних питань. Власне, визначення цих питань та рекомендації щодо їх вирішення і містить документ НАМу - «Організаційні засади впровадження цифрового мовлення в Україні».

« Без вирішення тих засадничих принципів організаційної структури, питань взаємовідносин учасників процесу впровадження цифрового телебачення, та інших питань, які включені до нашого документу, нормальна реалізація переходу на ЦТБ неможлива. Документ, на нашу думку, є дуже корисним як для державних органів, так і для індустрії, оскільки в ньому є відповідь на питання, як спільними зусиллями можна вирішити ці проблеми,» - говорить Катерина М’ясникова.

Обидва документи буде подано для ознайомлення та обговорення усім державним структурам, причетним до впровадження цифрового мовлення. Також до обговорення будуть залучені відповідні громадські та галузеві об’єднання, постачальники обладнання, оператори, мовники.

Ознайомитись з документами можна на офіційних сайтах НАМ та ІТК.