Прес-центр

Відбулося попереднє засідання суду щодо позову Індустріального Телевізійного Комітету до Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення

17-02-2009

13 лютого 2009 року відбулося попереднє засідання суду по справі щодо скасування рішення Національної ради з питань телебачення та радіомовлення (НацРада) стосовно правил мовлення у дні трауру за позовом Індустріального Телевізійного Комітету (ІТК) до НацРади.

За результатами попереднього слухання було ухвалено: зупинити розгляд справи та зобов’язати НацРаду офіційно опублікувати оголошення про оскарження рішення щодо правил мовлення у дні трауру в «Офіційному віснику» або у газеті «Урядовий кур’єр».

«На попередньому засіданні суд з’ясував, що дане рішення є нормативно-правим актом і, у зв’язку з цим, згідно Указу Президента України «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності», потребує офіційного оприлюднення НацРадою в «Офіційному віснику» або у газеті «Урядовий кур’єр», але цього не було здійснено» - зазначила Галина Танчак, Голова юридичного комітету ІТК та представник ІТК по даній справі у суді.

Раніше, 15 січня 2009 року ІТК подав позов до НацРади до Київського окружного адміністративного суду щодо скасування рішення № 1101 «Про затвердження Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті» від 11 червня 2008 року.

Причинами такого позову є декілька факторів:

  • ІТК був позбавлений права брати участь в розробці правил щодо мовлення у дні трауру, що є порушенням прав ІТК, визначених ст. 6 ЗУ «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності» та статутом;

  • дане рішення прийняте без дотримання процедури його прийняття відповідно до ЗУ «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності»;

  • рішення не набрало чинності, оскільки не оприлюднене у встановленому Законом поряду, а саме: шляхом опублікування в «Офіційному віснику» та у газеті «Урядовий кур'єр»;

  • НацРада не наділена повноваженнями визначати правила ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті.

Після офіційного опублікування НацРадою оголошення про оскарження рішення справу буде поновлено за клопотанням сторін чи суду.