Прес-центр

Індустріальний Телевізійний Комітет виграв суд стосовно правил мовлення у дні трауру

24-04-2009

Сьогодні, 24 квітня 2009 року, суд задовольнив позов Індустріального Телевізійного Комітету (ІТК)  до Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення (НацРада) стосовно правил мовлення у дні трауру.

Суд визнав протиправним в повному обсязі рішення НацРади № 1101 від 11.06.08 «Про затвердження Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті». Суд скасував  дане рішення НацРади, а також заборонив НацРаді застосовувати його у правових відносинах, що регулюють діяльність теле- і радіо організацій.

Суд оформить своє рішення у вигляді постанови, після чого відповідач матиме право на оскарження рішення. Постанову рішення суду ІТК оприлюднить після його отримання.

Нагадаємо, що 13 лютого 2009 року відбулося попереднє слухання справи. Суд зобов’язав НацРаду опублікувати оголошення про оскарження рішення щодо правил мовлення у дні трауру в «Офіційному віснику» або у газеті «Урядовий кур’єр». Після того, як рішення оприлюднив ІТК в «Урядовому Кур’єрі» розгляд справи було поновлено.

Причинами позову ІТК від 15 січня 2009 року до НацРади є ряд порушень НацРадою Конституції та законів України, права об’єднань суб’єктів господарювання брати участь у регуляторній діяльності НацРади, процедури прийняття та оприлюднення даного рішення.