Прес-центр

Засідання суду з приводу оскарження мовних рекомендацій знову не відбулося

05-08-2009

Вчора, у вівторок, 4 серпня 2009 року при черговому розгляді справи Індустріального Телевізійного Комітету (ІТК) до Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення(НацРада) щодо оскарження мовних рекомендацій судом було прийняте рішення про перенесення судового засідання на 22 вересня 2009 року. Перенесення дати засідання відбулось у зв’язку з відпусткою представника НацРади, про що було подано клопотання НацРадою.

Це вже не перше перенесення засідання суду, раніше у серпні 2008 року через невиконання Відповідачем рішення суду засідання також було перенесено. З моменту подання позову ІТК до НацРади з 10 червня 2008 року розгляду справи по суті ще не відбувалось.

Нагадаємо, 10 червня 2008 року ІТК подав позов до Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення щодо скасування мовних рекомендацій, оскільки вважає, що НацРада не наділена повноваженнями визначати мовні питання, це є прерогативою ВРУ (ст. 10, 92 Конституції України).

На думку ІТК, дане рішення НацРади не відповідає:

  • частині 4 статті 10 ЗУ «Про телебачення і радіомовлення», в якій передбачено для загальнонаціонального мовлення частка ефірного часу, коли мовлення ведеться українською мовою, має становити не менше 75 відсотків загального обсягу добового мовлення. Таким чином, в даному положенні, не передбачається можливість Національної ради визначати мовні квоти (80%, 85%), в тому числі в праймі. В жодному іншому законодавчому акті, також, не передбачена така можливість.

  • Конституції (ч. 2 ст.19). в якій визначається, що державні органи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Таким чином прийняття такого рішення є перевищенням повноважень з боку Національної ради.

  • Національною радою не дотримана процедура прийняття та оприлюднення регуляторного акту, передбачених ЗУ «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності».