Прес-центр

Моніторинг ІТК за 27 грудня 2013 року

30-12-2013

У цьому випуску:

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації

НКРЗІ погодила проект Закону України щодо позбавлення державного підприємства «Український державний центр радіочастот» владних повноважень

Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

Держпідприємництво опублікувало аналіз законодавства щодо здійснення посадовими особами Держспоживінспекції України контролю за дотриманням законодавства України про рекламу

 

НКРЗІ погодила проект щодо позбавлення державного підприємства «Український державний центр радіочастот» владних повноважень

 

НКРЗІ розглянула та погодила без зауважень проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» та інших законодавчих актів України щодо позбавлення державного підприємства «Український державний центр радіочастот» владних повноважень, зокрема щодо надання адмiнiстративних послуг та участі в заходах державного нагляду (контролю)».

Законопроект розроблено Держпідприємництвом на виконання пункту 66.3 Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010–2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом Президента України від 12.03.2013 № 128/2013.

Відповідно до Проекту УДЦР не здійснюватиме присвоєння радіочастот, призначення позивних сигналів радіоелектронним засобам, видачу дозволів на експлуатацію. Натомість буде проводити розрахунки ЕМС, технічне забезпечення, надавати технічні обґрунтування щодо можливості застосовування конкретного типу радіоелектронних засобів або випромінювальних пристроїв на території України в смугах радіочастот загального користування, здійснювати вимірювання показників якості послуг зв'язку, що надаються з використанням радіочастотного ресурсу.

Також, передбачається, що УДЦР не буде брати участі у здійсненні державного нагляду за дотриманням законодавства про радіочастотний ресурс України.  До повноважень УДЦР, відповідно до проекту, належить надання технічної допомоги щодо проведення вимірювань під час здійснення державного нагляду за користуванням радіочастотним ресурсом України

Законопроектом передбачено замінити дозвіл на експлуатацію радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою на повідомну (реєстраційну) процедуру присвоєння радіочастот та висновок електромагнітної сумісності, як дозвільний документ на технічний документ – розрахунок електромагнітної сумісності.

У зв’язку з цим передбачається ведення НКРЗІ реєстрів:

- присвоєнь радіочастот у смугах загального користування;

- ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України;

- постачальників радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв.

 

Держпідприємництво опублікувало аналіз законодавства щодо здійснення посадовими особами Держспоживінспекції України контролю за дотриманням законодавства України про рекламу

 

Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва опублікувала аналіз законодавства щодо здійснення посадовими особами Держспоживінспекції України контролю за дотриманням законодавства України про рекламу.

Аналіз показав, що вказаний контроль має здійснюватися в рамках Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон), тобто повинні бути затверджені, зокрема, критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності (частина друга статті 5 Закону), уніфіковані форми актів, що складаються за результатами проведення заходів державного нагляду (контролю) (частина друга статті 5 Закону), плани державного нагляду (контролю) (частина перша статті 5 Закону) і т. ін.

Однак, вказані вимоги Закону не виконуються Держспоживінспекцією України, внаслідок чого посадові особи Держспоживінспекції України на власний розсуд здійснюють заходи державного нагляду (контролю), складають протоколи про порушення законодавства про рекламу, форма яких не затверджена жодним актом та накладають штрафні санкції на суб’єктів господарювання.

У зв’язку з цим, Держпідприємництво України звернулося до Прем’єр-міністра України М.Я. Азарова з проханням надати доручення Мінекономрозвитку та Держспоживінспекції невідкладно привести нормативно-правові акти, які регламентують здійснення державного контролю за дотриманням законодавства України про рекламу, у відповідність до вимог Закону.