Прес-центр

Моніторинг ІТК за 13 грудня 2013 року

13-12-2013

У цьому випуску:

Комітет з питань свободи слова та інформації

18 грудня 2013 року відбудеться чергове засідання Комітету з питань свободи слова та інформації

Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення

У м. Прилуки 18 та 19 грудня 2013 року у період часу з 9:00 до 16:00 протягом 4 годин на день будуть вимкнені всі телевізійні та радіомовні передавачі

 

Порядок денний засідання Комітету з питань свободи слова та інформації

18 грудня 2013 року

 

У середу, 18 грудня 2013 року, на засіданні Комітету з питань свободи слова та інформації планується розглянути наступні законопроекти:

1. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" (щодо уточнення поняття "працівники засобів масової інформації прирівняні до журналістів" та усунення протиріч між окремими законодавчими актами України) № 3577 від 07.11.2013р.

Ініціатори: Стець Ю.Я., Порошенко П.О., Бондаренко О.А., Голуб О.В.

Проектом пропонується розширити перелік працівників засобів масової інформації прирівняних до журналістів, передбачивши, що до журналістів відповідно до розділу 2 державного класифікатора професій України прирівнюються: ведучі, кореспонденти, оглядачі, редактори, члени редакцій та редакційних колегій, оператори фото, відео, монтажного устаткування.

Оцінка – позитивний.

 2. Проект Постанови про визнання такими, що втратили чинність, постанов Верховної Ради України про призначення членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (рр. №№ 2363-VI, 2364-VІ, 2366-VI від 29 червня 2010 року; р.№ 387-VIІ від 4 липня 2013 року) № 3729 від 04.12.2013р.

Ініціатор: Княжицький М.Л., Мірошниченко І.М.

Проектом пропонується визнати такими, що втратили чинність постанови Верховної Ради України №2363-V «Про призначення М. Фартушного членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення»I; №2364-VІ «Про призначення І. Опілат членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення»; №2366-VI «Про призначення Є. Баранова членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення» від 29 червня 2010 року; № 387-VIІ «Про призначення В. Георгієвської членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення» від 4 липня 2013 року.

Оцінка – нейтральний.

3. Проект Закону про протидію екстремізму № 3718 від 02.12.2013р.

Ініціатор: Колесніченко В.В.

Проектом передбачається встановлення кримінальної відповідальності за виготовлення, зберігання з метою збуту або розповсюдження інформації та матеріалів, що містять ідеї екстремізму. У разі поширення через засіб масової інформації екстремістських матеріалів або виявлення фактів, що свідчать про наявність у його діяльності ознак екстремізму, засновникові та (або) редакції (головному редактору) даного засобу масової інформації уповноваженим органом в сфері протидії екстремізму виноситься подання або (та) попередження про недопустимість таких дій або такої діяльності з вказівкою на конкретні підстави винесення попередження. Якщо з дня винесення попередження або (та) подання повторно протягом 6 місяців виявлені нові факти, що свідчать про наявність ознак екстремізму в діяльності засобу масової інформації, діяльність відповідного засобу масової інформації підлягає припиненню у порядку встановленому Законом «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» та Законом «Про телебачення та радіомовлення».

Оцінка – негативний.

4. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо імплементації вимог Директиви ЄС про недобросовісну комерційну практику) № 3504 від 25.10.2013р.

Ініціатори: Тягнибок О.Я., Кошулинський Р.В., Іллєнко А.Ю., Кириленко П.В.

Проектом пропонується внести зміни до законів України «Про захист прав споживачів», «Про рекламу» та «Про захист від недобросовісної економічної конкуренції».

Відповідно до запропонованих змін забороняється:

1. Пропонування продажу продукції за спеціальною ціною, якщо:

а) в продажу ця продукція відсутня;
б) продавець відмовляється прийняти замовлення на таку продукцію або доставити її у прийнятний термін;
в) продавець пропонує неякісні екземпляри цієї продукції з наміром продати іншу продукцію;

Рекламування товару таким чином, що у споживача може скластися враження про те, що товар вироблений іншим виробником;

2. Представлення встановленого законодавством права споживача як наданого продавцем продукції привілею;

3. Неправдива заява про припинення продавцем своєї торговельної діяльності або його переїзд;

4. Заява про те, що придбання продукції може посприяти виграшу у лотереї;

5. Поширення суттєвої недостовірної інформації про стан ринку або можливість придбати продукцію з метою спонукати споживача придбати продукцію на менш вигідних для нього умовах;

6. Заява про проведення конкурсу або розіграшу подарунків без наступного вручення цих подарунків або їх еквівалента.

7. Недостовірне твердження про те, що продавець діє не в торговельних, ділових чи професійних інтересах або представляє себе як споживач.

У рекламі забороняється поширювати інформацію, що містить визначені законодавством про захист прав споживачів ознаки нечесної підприємницької практики та введення споживачів в оману.

Відповідно до проекту використання порівняльної реклами дозволяється у випадках, якщо:

  1. вона не містить визначених законодавством про захист прав споживачів ознак нечесної підприємницької практики та введення споживачів в оману;
  2. вона порівнює товари або послуги, які використовуються за одним призначенням;
  3. вона об’єктивно порівнює одну або кілька характеристик товару, суттєвих для споживача при здійсненні вибору;
  4. вона не дискредитує і не принижує якості торговельних знаків, товарів, послуг інших виробників та продавців;
  5. вона не порівнює репутації торговельних знаків, найменувань, інших особливостей конкурентів або міст походження товарів;
  6. вона не містить імітації товарів та послуг, захищених торговельним знаком або найменуванням.

 

У м. Прилуки 18 та 19 грудня 2013 року у період часу з 9:00 до 16:00 протягом 4 годин на день будуть вимкнені всі телевізійні та радіомовні передавачі

 

У зв'язку з виробничою необхідністю Чернігівською філією Концерну РРТ спільно з Прилуцькими електромережами заплановано роботи по реконструкції трансформаторної підстанції яка живить радіотелевізійну вежу у м. Прилуки.

Роботи будуть проводитись 18 та 19 грудня 2013 року у період часу з 9:00 до 16:00 протягом 4 годин на день. На час робіт на передавальній станції будуть вимкнені всі телевізійні та радіомовні передавачі:

Канал (частота)

Програма

3

ICTV

12

Інтер

22

1+1

27

Цифровий MX-2

28

Чернігівська ОДТРК, Новий Чернігів

32

Цифровий МХ-5

34

УТ-1, ТРК "ЕРА"

36

ТЕТ

38

СТБ

41

ТБ Прилуки

44

НТН

49

ТРК Україна

51

Новий канал

52

Цифровий МХ-1

54

5 канал

56

Цифровий МХ-3

71 МГц

Радіо УР-1