Прес-центр

Моніторинг ІТК за 5 грудня 2013 року

05-12-2013

У цьому випуску:

Верховна Рада України

Зареєстровано законопроект про протидію екстремізму, а також проект Постанови про визнання такими, що втратили чинність, постанов Верховної Ради України про призначення членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі

Питання захисту суспільної моралі увійде до Плану засідань Ради національної безпеки і оборони України на 2014 рік

 

Нові законопроекти

02 грудня 2013 року у Верховній Раді було зареєстровано Проект Закону про протидію екстремізму № 3718 від 02.12.2013р.

Ініціатор: Колесніченко В.В.

Проектом передбачається встановлення кримінальної відповідальності за виготовлення, зберігання з метою збуту або розповсюдження інформації та матеріалів, що містять ідеї екстремізму. У разі поширення через засіб масової інформації екстремістських матеріалів або виявлення фактів, що свідчать про наявність у його діяльності ознак екстремізму, засновникові та (або) редакції (головному редактору) даного засобу масової інформації уповноваженим органом в сфері протидії екстремізму виноситься подання або (та) попередження про недопустимість таких дій або такої діяльності з вказівкою на конкретні підстави винесення попередження. Якщо з дня винесення попередження або (та) подання повторно протягом 6 місяців виявлені нові факти, що свідчать про наявність ознак екстремізму в діяльності засобу масової інформації, діяльність відповідного засобу масової інформації підлягає припиненню у порядку встановленому Законом «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» та Законом «Про телебачення та радіомовлення».

Оцінка – негативний.

04 грудня 2013 року у Верховній Раді було зареєстровано Проект Постанови про визнання такими, що втратили чинність, постанов Верховної Ради України про призначення членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (рр. №№ 2363-VI, 2364-VІ, 2366-VI від 29 червня 2010 року; р.№ 387-VIІ від 4 липня 2013 року).

Ініціатор: Княжицький М.Л., Мірошниченко І.М.

Проектом пропонується визнати такими, що втратили чинність постанови Верховної Ради України №2363-V «Про призначення М. Фартушного членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення»I; №2364-VІ «Про призначення І. Опілат членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення»; №2366-VI «Про призначення Є. Баранова членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення» від 29 червня 2010 року; № 387-VIІ «Про призначення В. Георгієвської членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення» від 4 липня 2013 року.

Оцінка – нейтральний. 

 

Питання захисту суспільної моралі увійде до Плану засідань Ради національної безпеки і оборони України на 2014 рік

05 грудня 2013 року Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі повідомила, що питання захисту суспільної моралі увійде до Плану засідань Ради національної безпеки і оборони України на 2014 рік.

З огляду на це Національна експертна комісія у співпраці з державними і недержавними установами дала (але ще не опублікувала – прим. ІТК) аналітично-інформаційну оцінку інформаційному простору України.

Підготовлені матеріали вмістили результати досліджень сучасного стану і тенденції формування та розвитку суспільної моралі в Україні, аналіз дотримання діючого законодавства, стратегічне бачення удосконалення державної політики у сфері захисту суспільної моралі в Україні.

До участі у міжвідомчій нараді з питань оцінки стану інформаційного простору України та його правового регулювання запрошені: представники Національної комісії, Ради національної безпеки і оборони України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, органів державної влади, співробітники наукових, освітніх та науково-аналітичних установ, фахівці профільних підприємств недержавного сектору та ін.

Нарада відбудеться 16 грудня 2013 року.