Прес-центр

Моніторинг ІТК за 20 листопада 2013 року

20-11-2013

У цьому випуску:

Комітет з питань свободи слова та інформації

Відбулося чергове засідання Комітету з питань свободи слова та інформації

Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування

Відбулося засідання Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, на якому було розглянуто проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів

Кабінет Міністрів України

Набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України Про ліквідацію Міжвідомчої ради з координації здійснення заходів щодо впровадження цифрового телерадіомовлення

Міністерство юстиції України

Міністерство юстиції України повернуло без державної реєстрації для доопрацювання рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 16 жовтня 2013 року № 1993 «Про затвердження Положення про моніторинг телерадіопрограм»

 

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформації

20 листопада 2013 року

Сьогодні, 20 листопада 2013 року, відбулось чергове засідання Комітету Верховної України ради з питань свободи слова та інформації. У засіданні брали участь наступні члени комітету:

Томенко М.В., Бондаренко О.А., Голуб О.В., Княжицький М.Л., Кондратюк О.К.,

Мірошниченко І.М., Раупов Р.Б., Абдуллін О.Р., Стець Ю.Я.

На комітеті були розглянуті наступні законопроекти та питання:

1. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (щодо приведення у відповідність із Європейською конвенцією про транскордонне телебачення) № 0940. Ініціатор – Ющенко В.А.

Комітет розглянув та прийняв низку пропозицій народних депутатів, які суттєво змінює зміст законопроекту, та рекомендував Верховній Раді прийняти проект у другому читанні та у цілому. Порівняльна таблиця та скан таблиці пропозицій, що розглядались комітетом (текст, прийнятий Комітетом - у правій колонці) – у додатку.

Нагадуємо, що даний проект було зареєстровано У Верховній Раді попереднього скликання (під реєстраційним номером 3081) з метою приведення Закону України «Про рекламу» у відповідність до Європейської конвенції про транскордонне телебачення. Станом на зараз проект очікує повторного другого читання.

Попередньою редакцією проекту, що було прийнято у першому читанні, пропонувалось доповнити Закон «Про рекламу» визначенням «телепродаж» та відповідним регулюванням даного питання, та встановити, що переривання трансляції кіно- і телефільмів можливо не частіше ніж кожні 45 хвилин (що є гіршим за чинне регулювання), та скасувати норму, яка збільшує квоту реклами підчас виборчого періоду на 5%.

Натомість, чинною редакцією проекту з урахуванням прийнятих пропозицій пропонується:

-  прибрати запропоноване зменшення квоти реклами підчас виборчого періоду (залишити чинне регулювання);

-  дозволити переривання передач для дітей та новин кожні 30 хвилин;

-  переривати трансляцію кіно- і телефільмів кожні 30 хвилин;

-  переривати трансляцію інших фільмів, в т.ч. серіалів, документальних фільмів, концертно-видовищних програм кожні 20 хвилин;

-  встановити,  що обмеження часу мовлення та частки телепродажу протягом астрономічної доби та/або години, передбачені ст. 13 Закону «Про рекламу», не поширюються на трансляцію телепродажу у вигляді окремої програми/передачі. При цьому, такі окремі програми мають тривати не менше 15 хвилин, їх максимальна кількість протягом доби – 8, максимальна тривалість трансляції протягом доби – 3 години;

-   встановити, що дані зміни у разі їх ухвалення наберуть чинності через 3 місяці після їх опублікування.

2. Проект Постанови про звільнення з посади члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Георгієвської Вікторії Володимирівни №3056 від 06.08.2013. Ініціатор - н.д. Мірошниченко І.М.

Рішення по проекту прийнято не було. Нагадуємо, що цим проектом пропонується звільнити з посади члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Георгієвську Вікторію Володимирівну у зв’язку з поданням неправдивих відомостей до декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за попередній рік.

3. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (щодо вимог до реклами споживчого кредитування) № 2492а від 03.07.2013 р. Ініціатор: Фельдман О.Б.

Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді прийняти проект у першому читанні за основу.

Проектом пропонується доповнити ЗУ “Про рекламу” статтею 24-2, відповідно до якої реклама надання споживчих кредитів повинна містити наступну інформацію:

1) тип відсоткової ставки, фіксована, плаваюча або обидві з них, разом з докладною інформацією про будь-які збори та послуги (реєстратора, нотаріуса, страховика, оцінювача тощо) пов'язані з одержанням кредиту та укладенням договору про надання споживчого кредиту, що включаються до загальних витрат споживача на кредит;

2) загальна сума кредиту;

3) річна відсоткова ставка за кредитом;

4) строк, на який кредит може бути одержаний;

5) у випадку кредиту у формі відстроченої сплати за певні товари або послуги, - ціну за умови сплати готівковими коштами та суму будь-якого авансового платежу;

6) загальну суму, сплачувану споживачем та суму окремих платежів.

Якщо укладення договору про надання додаткових послуг, пов’язаних з кредитним договором, зокрема, страхування, є обов’язковим для отримання кредиту або для його отримання на рекламованих умовах, та коли витрати на такі послуги не можуть бути встановлені заздалегідь, то про зобов’язання щодо укладення такого договору також вказується в чіткий, зрозумілий та ясний спосіб, разом з річною відсотковою ставкою за кредитом

Оцінка – нейтрально

4. Схвалено остаточну редакцію проекту Концепції закону про перехід України на цифрове телебачення (текст – у додатку).

Результати засідання Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування

Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування на засіданні 18 дистопада 2013 року розглянув та підтримав пропозиції Незалежної асоціації телерадіомовників (НАМ) до проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів №3396 від 10.10.2013р.

На засіданні було підтримано поправку члена Комітету з питань свободи слова та інформації Олени Кондратюк щодо відхилення прийнятих парламентом за основу змін до частини одинадцятої ст. 74 проекту закону «Про вибори народних депутатів», якими пропонується оголошувати попередження за незначні одноразові порушення ЗМІ законодавства про вибори. Ця норма для телерадіорганізацій фактично встановлює більш тяжку відповідальність за незначне порушення, аніж за систематичне або грубе. Оскільки оголошення попередження згідно з законом є підставою для зупинення дії ліцензії, тоді як тимчасове призупинення ліцензії таких наслідків не тягне.

Також запропоновано вилучити із запропонованих проектом змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» доповнення до п. 4 ст. 66, а саме: «Допускається збільшення частки ефірного часу, присвяченого кандидатам у депутати - особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не більше як на 30 відсотків від середнього обсягу ефірного часу, присвяченого висвітленню фактів та подій, пов'язаних з виборчим процесом».

Набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України Про ліквідацію Міжвідомчої ради з координації здійснення заходів щодо впровадження цифрового телерадіомовлення

19 листопада 2013 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України Про ліквідацію Міжвідомчої ради з координації здійснення заходів щодо впровадження цифрового телерадіомовлення № 816 від 7 листопада 2013 р.

Урядовий кур'єр від 19.11.2013 № 213

Міністерство юстиції повернуло без державної реєстрації для доопрацювання рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення «Про затвердження Положення про моніторинг телерадіопрограм»

Міністерство юстиції України повернуло без державної реєстрації для доопрацювання рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 16 жовтня 2013 року № 1993 «Про затвердження Положення про моніторинг телерадіопрограм» строком на 1 місяць.