Прес-центр

Моніторинг за 11 листопада 2013 року

11-11-2013

У цьому випуску:

Верховна Рада України

З’явився текст Проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" (щодо уточнення поняття "працівники засобів масової інформації прирівняні до журналістів" та усунення протиріч між окремими законодавчими актами України)

З’явився текст Проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розташування на об'єктах житлового фонду технічних засобів телекомунікації

Комітет з питань свободи слова та інформації

Комітету з питань свободи слова та інформації завдяки співпраці з Індустріальним телевізійним комітетом вдалося зупинити телерекламу 35-градусних настоянок торгової марки «Цілющий» в денний час

 

Нові законопроекти

Сьогодні, 11 листопада 2013 року, з’явився текст Проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" (щодо уточнення поняття "працівники засобів масової інформації прирівняні до журналістів" та усунення протиріч між окремими законодавчими актами України) № 3577 від 07.11.2013р.

Ініціатори: Стець Ю.Я., Порошенко П.О., Бондаренко О.А., Голуб О.В.

Проектом пропонується розширити перелік працівників засобів масової інформації прирівняних до журналістів, передбачивши, що до журналістів відповідно до розділу 2 державного класифікатора професій України прирівнюються: ведучі, кореспонденти, оглядачі, редактори, члени редакцій та редакційних колегій, оператори фото, відео, монтажного устаткування.

Оцінка – плюс. 

З’явився текст Проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розташування на об'єктах житлового фонду технічних засобів телекомунікації № 3545 від 05.11.2013р.

Ініціатори: Писаренко В.В., Добкін Д.М.

Проектом передбачено, що розташування на об’єктах житлового фонду технічних засобів телекомунікації здійснюється на підставі та в порядку встановленому у договорі, укладеному між оператором, провайдером телекомунікацій та власником об’єкту житлового фонду або уповноваженою ним особою. Самовільне розташування технічних засобів телекомунікації на об’єктах житлового фонду забороняється. Оператори, провайдери телекомунікацій несуть відповідальність за самовільне розташування технічних засобів телекомунікації на об’єктах житлового фонду. Таке розташування тягне за собою накладення штрафу від п’ятиста до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 – 17000 грн.).

Оцінка – мінус.

 

Зупинено телерекламу 35-градусних настоянок торгової марки «Цілющий» в денний час

Комітету з питань свободи слова та інформації завдяки співпраці з Індустріальним телевізійним комітетом вдалося зупинити телерекламу 35-градусних настоянок торгової марки «Цілющий» («З хріном», «З перцем і медом» та ін.) в денний час, як цього вимагає чинне законодавство.

Дешева горілка під виглядом 35-градусних настоянок рекламувалася в денний час на Першому національному та на «5 каналі», що було порушенням чинного законодавства про рекламу і не відповідало жодним морально-етичним стандартам.

Під впливом Індустріального телевізійного комітету та завдяки чіткій позиції керівництва решти каналів, які підтримали звернення Миколи Томенка стосовно необхідності припинення такого порушення закону, сьогодні ця телевізійна рекламна кампанія, яка тривала доволі довгий період, зупинена.

З повним текстом ви можете ознайомитись на персональному сайті Миколи Томенка.