Прес-центр

Моніторинг ІТК за 08 листопада 2013 року

08-11-2013

У цьому випуску:

Верховна Рада України

Сьогодні, 08 листопада 2013 року, на засіданні Верховної Ради було прийнято за основу Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів № 3396

Комітет з питань свободи слова та інформації

11 листопада відбудеться засідання робочої групи з підготовки нової редакції Закону України "Про телебачення і радіомовлення"

Міністерство охорони здоров’я України

Набрав чинності Наказ «Про внесення змін до Переліку лікарських засобів, заборонених до рекламування, які відпускаються без рецепта»

Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення

Концерн РРТ і НТКУ почали врегульовувати робочі непорозуміння

 

Результати засідання Верховної Ради України

08 листопада 2013 року

Сьогодні, 08 листопада 2013 року, на засіданні Верховної Ради України було прийнято за основу із скороченням строку підготовки до другого читання Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів № 3396 від 10.10.2013р.

Ініціатори: Єфремов О.С., Олійник В.М.

Проектом встановлюються обмеження розміру виборчого фонду партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані в загальнодержавному окрузі - не може перевищувати дев’яноста тисяч розмірів мінімальних заробітних плат. Розмір виборчого фонду кандидата у депутати в одномандатному окрузі не може перевищувати чотирьох тисяч розмірів мінімальних заробітних плат.

Варто зазначити, що відповідно до Консолідованого звіту надходжень/витрат виборчого форду Партії регіонів на виборах народних депутатів України 2012 року, останньою на цих виборах було витрачено 217 млн. грн., що перевищує обмеження, передбачені Проектом, удвічі.

Також, проектом пропонується заборонити на тому ж каналі мовлення в будь-якій формі коментувати чи оцінювати зміст передвиборної агітаційної програми, дії партії, кандидатів у депутати, має діяти впродовж 10 хвилин (на противагу 20-ти хвилинам згідно чинної редакції) до і після теле-, радіотрансляції передвиборної агітаційної теле-, радіопрограми партії, кандидата у депутати.

Допускається збільшення частки ефірного часу, присвяченого партіям, представленим в поточному скликанні Верховної Ради України, які є суб’єктами виборчого процесу, кандидатам у депутати – особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не більше як на 30 відсотків від середнього обсягу ефірного часу, присвяченого висвітленню фактів та подій, пов’язаних з виборчим процесом. Пропонується заборонити під час виборчого процесу використання у комерційній та соціальній рекламі прізвищ чи портретів кандидатів у депутати; назв чи символіки партій – суб’єктів виборчого процесу.

Запроваджується проведення у прямому ефірі передач у формі передвиборних дебатів чи дискусій за участю кандидатів у депутати, їх довірених осіб, партій – суб’єктів виборчого процесу, їх уповноважених осіб.

Проектом встановлюється заборона припускати замовчування суспільно необхідної інформації та її перекручування, а також закріплюється обов’язок отримувати інформацію з двох або більше джерел, віддаючи перевагу першоджерелам.

Пропонується скоротити час, у який забороняється оприлюднення чи поширення в інший спосіб результатів опитування громадської думки, пов'язаного з виборами, в тому числі щодо партій - суб'єктів виборчого процесу та кандидатів у депутати, до останніх семи днів перед днем голосування.

Контроль за дотриманням вимог в частині участі засобів масової інформації та інформаційних агентств в інформаційному забезпеченні виборів та проведенні передвиборної агітації здійснюють 2 суб`єкти:

-  Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення,

- центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику в інформаційній та видавничій сферах.

При здійсненні такого контролю можуть використовуватися матеріали моніторингу, надані громадськими організаціями, до статутної діяльності яких належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстрованим у встановленому законом порядку.

Запроваджується санкція у вигляді оголошення попередження з вимогою припинити порушення вимог виборчого законодавства у разі встановлення судом при розгляді виборчого спору одноразового порушення засобом масової інформації чи інформаційним агентством вимог Закону України «Про вибори народних депутатів України» відповідному засобу масової інформації чи інформаційному агентству.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів №3396-1 від 28.10.2013р. було заслухано та знято з розгляду. 

 

Засідання робочої групи з підготовки нової редакції Закону України "Про телебачення і радіомовлення"

11 листопада 2013 року відбудеться засідання робочої групи по напрацюванню законопроекту щодо переходу аналогового ефірного наземного телебачення України на цифрові стандарти мовлення.

Початок засідання о 14.00.  

Наказ МОЗ «Про внесення змін до Переліку лікарських засобів, заборонених до рекламування, які відпускаються без рецепта»

Сьогодні, 08 листопада 2013 року, набрав чинності Наказ МОЗ «Про внесення змін до Переліку лікарських засобів, заборонених до рекламування, які відпускаються без рецепта» від 01 жовтня 2013 року № 846, зареєстрований у Міністерстві юстиції 16 жовтня 2013 року (Реєстраційний №: 1772/24304).

Офіційний вісник України від 08.11.2013, № 84, стаття 3131.

Концерн РРТ і Національна телекомпанія України почали врегульовувати робочі непорозуміння

Станом на 07 листопада 2013 року Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення й Національна телекомпанія України почали врегульовувати робочі непорозуміння між собою.

Таким чином, 08 листопада Концерн РРТ  не припинятиме трансляцію програм НТКУ («Перший Національний») поза межами державного замовлення (рекламні блоки).