Прес-центр

Моніторинг ІТК за 31 жовтня 2013 року

31-10-2013

У цьому випуску:

Телекомунікаційна палата України

Телекомунікаційна палата України оприлюднила звернення до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про необхідність узгодження Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору з Законом України «Про телебачення і радіомовлення»

Комітет з питань свободи слова та інформації

Наступне засідання робочої групи з питань переходу до цифрового телебачення відбудеться 4 листопада 2013 року

Асоціація «Укртелемережа»

Асоціація «Укртелемережа» оприлюднила звернення до Міністерства юстиції України щодо Положення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про моніторинг телерадіопрограм

Міністерство юстиції України

Набрало чинності Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Про внесення зміни до Положення про скасування санкції «оголошення попередження», застосованої Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення за порушення умов ліцензії та законодавства України телерадіоорганізаціями і провайдерами програмної послуги

 

 

Звернення Телекомунікаційної палати України про необхідність узгодження Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору з Законом України «Про телебачення і радіомовлення»

Сьогодні, 31 жовтня 2013 року, Телекомунікаційна палата України оприлюднила своє звернення до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про необхідність узгодження Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору з Законом України «Про телебачення і радіомовлення», зокрема, в частині вимог до пакетування програм провайдерами програмної послуги.

У зверненні йдеться про те, що Ст. 21 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» встановлює вимоги до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору і в частині регулювання діяльності з надання програмної послуги не містить будь-яких застережень, натомість, чітко визначає вимоги до двох його .складових частин, а саме:

- плану використання радючастотного ресурсу, виділеного для телебачення і радіомовлення та основних вимог до змістовного наповнення;

- співвідношення форматів мовлення у кожному з територіальних сегментів телерадіоінформаційного простору.

Отже, включення пункту третього розділу третього у запропонованій редакції змін до Плану є таким, що не rрунтуються на вимогах Законів України «Про Національну Раду України з питань телебачення і радіомовлення» та «Про телебачення і радіомовлення».

У офіційному повідомленні також вказано, що Проектом встановлюються вимоги до пакетування програм, що є перевищенням повноважень Нацради, також Проект, в частині регулювання діяльності провайдерів, містить прямі цитати із Закону «Про телебачення і радіомовлення», що суперечить вимогам ст. 5 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

З повним текстом звернення та пропозиціями Телекомунікаційної палати до Проекту ви можете ознайомитись з документів у додатку до даного повідомлення.

.

Засідання робочої групи з питань переходу до цифрового телебачення

Наступне засідання робочої групи з питань переходу до цифрового телебачення відбудеться 4 листопада 2013 року о 14:15 за адресою: місто Київ, площа Л. Українки, 1, кімната 305 (приміщення Комітету з питань свободи слова і інформації).

На засіданні планується розглянути розділи «Д» (введення в дію нових мультиплексів під час перехідного періоду), «Е» (ліцензування мовлення в нових мультиплексах) та «Є» (виконання умов та анулювання ліцензій).  

Основні питання, які пропонуються до розгляду на найближчому засіданні в понеділок:

1. Чи варто мовникам, які втрачають право мовлення, надавати переважне право бути провайдерами мультиплексів на вивільнених частотах?

Місцеві мовники, які не увійшли до мультиплексів, можуть отримати право використати вивільнений після їх відключення частотний ресурс для будівництва регіонального мультиплексу.

Порядок реалізації цього права може бути визначений цим законом.

2. Чи потрібен конкурс для обрання операторів регіональних мультиплексів?

3. Як мовники, що позбавлятимуться права мовлення, можуть реалізувати своє переважне право на отримання цифрових ліцензій?

Процедура реалізації переважного права може бути описана в законі

4. Чи потрібно визначати в цьому законі порядок звільнення мультиплексів від мовників, які отримавши цифрові ліцензії, не можуть виконувати ліцензійні вимоги?

 

Звернення Асоціації «Укртелемережа» до Міністерства юстиції України щодо Положення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про моніторинг телерадіопрограм

Сьогодні, 31 жовтня 2013 року, Асоціація «Укртелемережа» оприлюднила своє звернення до Міністерства юстиції України щодо Положення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про моніторинг телерадіопрограм, в якому, серед іншого, просила не здійснювати державну реєстрацію зазначеного нормативно-правового документу.

У зверненні зазначається, що Положення про моніторинг прийнято з істотними порушеннями принципів державної регуляторної політики і не відповідає нормам Законів України «Про телебачення і радіомовлення», «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», але перш за все, порушується ст. 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі та в межах повноважень, передбачених Основним Законом країни та Законами України. На сьогоднішній день жодним чинним нормативно-правовим документом не передбачено моніторинг провайдерів, встановлено проведення моніторингу виключно телепрограм, що транслюються телерадіоорганізаціями: відповідно до ст.13 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», регулятор здійснює офіційний моніторинг тільки телерадіопрограм.

Визначення терміну «програма (телерадіопрограма)» зазначено у ст.1 ЗУ «Про телебачення і радіомовлення» - це об'єднана єдиною творчою концепцією сукупність передач, яка має постійну назву і транслюється телерадіоорганізацією за певною сіткою мовлення.

Також, згідно зі ст.25 ЗУ «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» діяльність Нацради фінансується з Державного бюджету України, при цьому в Держбюджеті щодо видатків Національної ради передбачаються видатки за окремими бюджетними програмами, у т.ч. на офіційний моніторинг виключно телерадіопрограм.

Статтею 11 ч.7 зазначеного Закону також визначено, що представники Національної ради зобов'язані здійснювати «моніторинг телерадіопрограм». Таким чином, введення Національною радою моніторингу провайдерів програмної послуги суперечить Конституції України та чинному законодавству.

 

Набрало чинності Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Про внесення зміни до Положення про скасування санкції «оголошення попередження», застосованої Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення за порушення умов ліцензії та законодавства України телерадіоорганізаціями і провайдерами програмної послуги

25 жовтня 2013 року набрало чинності Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Про внесення зміни до Положення про скасування санкції «оголошення попередження», застосованої Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення за порушення умов ліцензії та законодавства України телерадіоорганізаціями і провайдерами програмної послуги від 18.09.2013 № 1775.

Офіційний вісник України від 25.10.2013р. № 80, стаття 2991.