Прес-центр

Моніторинг за 30 жовтня 2013 року

30-10-2013

У цьому випуску:

Державна служба інтелектуальної власності України

Призупинено процедуру розгляду заяв організацій колективного управління на визначення уповноваженої організації колективного управління, які здійснюватимуть збирання і розподіл винагороди (роялті) за використання опублікованих з комерційною метою фонограм і відеограм

Державна служба звертається до членів Робочої групи для розробки концептуальних засад розвитку системи збору та розподілу винагороди за використання об’єктів авторського права та суміжних прав з проханням подати Голові Державної служби узгоджені пропозиції щодо концептуальних засад розвитку системи збору та розподілу винагороди за використання об’єктів авторського права та суміжних прав

Обрано новий склад Громадської ради при Державній службі інтелектуальної власності України

Державна служба опублікувала Наказ «Про затвердження Переліку питань для здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) з використання об’єктів права інтелектуальної власності, уніфікованої форми акта перевірки дотримання вимог законодавства у сфері інтелектуальної власності та форми припису»

 

Призупинено процедуру розгляду заяв організацій колективного управління на визначення уповноваженої організації колективного управління, які здійснюватимуть збирання і розподіл винагороди (роялті) за використання опублікованих з комерційною метою фонограм і відеограм

 

На виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України Грищенка К.І. Міністерством освіти і науки України за пропозиціями Державної служби було розроблено Порядок визначення уповноважених організацій колективного управління, які здійснюватимуть збирання і розподіл винагороди (роялті) за використання опублікованих з комерційною метою фонограм і відеограм (Порядок), який було затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 30 серпня 2013 року № 1249 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 вересня 2013 року за № 1528/24060.

20 вересня 2013 року на офіційному веб-сайті Державної служби було розміщено повідомлення про початок проведення процедури розгляду заяв організацій колективного управління на визначення уповноваженої організації колективного управління. Прийом заяв тривав з 30 вересня по 18 жовтня 2013 року.

Проте у зв’язку з тим, що Ухвалою окружного адміністративного суду від 16 жовтня 2013 року у справі № 826/16333/13-а забезпечено адміністративний позов Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнське Агентство з авторських та суміжних прав» та зупинено дію наказу Міністерства освіти і науки України від 30 серпня 2013 року № 1249 «Про затвердження Порядку визначення уповноважених організацій колективного управління, які здійснюватимуть збирання і розподіл винагороди (роялті) за використання опублікованих з комерційною метою фонограм і відеограм» до набрання законної сили судового рішення в зазначеній справі, Державна служба оголошує про призупинення процедури розгляду заяв.

Про відновлення процедури розгляду заяв організації колективного управління, які надіслали в установлений строк заяви про визначення їх уповноваженими організаціями, будуть письмово додатково поінформовані.

 

Робоча група при Державній службі інтелектуальної власності України

Наказом Державної служби від 8 жовтня 2013 року № 480-н затверджено склад робочої групи для розробки концептуальних засад розвитку системи збору та розподілу винагороди за використання об’єктів авторського права та суміжних прав (наказ). 

Відповідно до пункту 2.1 наказу Робочій групі потрібно до 20 листопада 2013 року подати Голові Державної служби узгоджені пропозиції щодо концептуальних засад розвитку системи збору та розподілу винагороди за використання об’єктів авторського права та суміжних прав.

У зв’язку з цим Державна служба звертається до членів Робочої групи з проханням розпочати роботу з вирішення зазначеного питання та надати свої пропозиції щодо вищезгаданих концептуальних засад з метою їх опрацювання.

Пропозиції необхідно надіслати до 5 листопада 2013 року в електронному вигляді на адресу i.didushko@sips.gov.ua, факсом (44) 494-06-95 або письмово на адресу Державної служби.

 

Обрано новий склад Громадської ради при Державній службі інтелектуальної власності України

Сьогодні, 30 жовтня 2013 року, відбулися установчі збори з формування складу Громадської ради при Державній службі інтелектуальної власності України.

За результатами проведення зборів було обрано новий склад громадської ради з 67 представників, серед яких є представник ІТК Коваль Ігор. Головою нового складу Громадської ради обрано представника Громадської організації «Лабораторія законодавчих ініціатив» Дмитра Гузія.

 

Оприлюднено Наказ «Про затвердження Переліку питань для здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) з використання об’єктів права інтелектуальної власності, уніфікованої форми акта перевірки дотримання вимог законодавства у сфері інтелектуальної власності та форми припису»

З метою інформування громадськості Державна служба інтелектуальної власності України оприлюднила наказ Міністерства освіти і науки України від 2 жовтня 2013 року № 1355 «Про затвердження Переліку питань для здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) з використання об’єктів права інтелектуальної власності, уніфікованої форми акта перевірки дотримання вимог законодавства у сфері інтелектуальної власності та форми припису», який було зареєстровано Міністерством Юстиції України 11 жовтня 2013 року (Реєстраційний № 1745/24277).

З текстом Наказу ви можете ознайомитися за відповідним посиланням.