Прес-центр

Моніторинг Індустріального Телевізійного Комітету за 24 вересня 2013 року

24-09-2013

Резюме

З’явився текст Проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про доступ до публічної інформації" (щодо удосконалення окремих процедур).

Відбулося чергове засідання Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Оприлюднено Проект наказу Міністерства освіти і науки України «Про внесення змін до Порядку обліку організацій колективного управління та здійснення нагляду за їх діяльністю».

1. Новий законопроект

Сьогодні, 24 вересня 2013 року, з’явився текст Проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про доступ до публічної інформації" (щодо удосконалення окремих процедур) № 3301 від 20.09.2013р.

Ініціатори: Гайдош І.Ф., Королюк В.А., Парасків О.Д., Олійник В.М.

Відповідно до проекту конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень.

Проектом виключено можливість запитувачам інформації самостійно робити виписки з документів чи їх копій, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації тощо.

Також передбачено, що запит на інформацію без зазначення імені (найменування) запитувача інформації, його поштової адреси, а також не підписаний запитувачем інформації (для запитів у письмовій формі), визнається анонімним і розгляду не підлягає.

У разі якщо задоволення одного або кількох запитів на інформацію, що надійшли від одного запитувача інформації протягом 90 календарних днів, передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний внести плату за надання інформації, що перевищує вказаний обсяг сторінок. Розпорядник інформації повинен повідомити запитувача про розмір плати за надання інформації, спосіб та строк її внесення. Строк розгляду запиту зупиняється до отримання відповіді запитувача інформації, але не більше ніж на 10 робочих днів. Якщо плата не буде здійснена розпорядник може відмовити у задоволенні запиту на інформацію.

Оцінка – мінус

2. Результати засідання Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

Сьогодні, 24 вересня 2013 року, на засіданні Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, були присутні:

-Баранов Євген Валерійович;

-Георгієвська Вікторія Володимирівна;

-Головатенко Оксана Анатоліївна;

-Манжосов Володимир Анатолійович;

-Опілат Ірина Володимирівна;

-Фартушний Микола Всеволодович;

Вирішено:

1.  Переоформити наступну ліцензію на мовлення у зв’язку зі зміною власника, керівника та складу редакційної ради:

1)  ТОВ «Аріадна ТВ», м. Київ, (НР № 1420-м від 19.09.2011).

2.  Переоформити наступну ліцензію на мовлення у зв’язку зі зміною адреси власників, директора, збільшенням ресурсу багатоканальної телемережі, кількості програм, а також зміною загальної концепції добору програм для ретрансляції:

1)  ТОВ «ВОЛЯ-КАБЕЛЬ», м. Київ, (НР № 1077-п від 05.06.2012; м. Дніпропетровськ, м. Новомосковськ, смт Ювілейне).

3.  Анулювати наступну ліцензію провайдера програмної послуги:

1)  ТОВ «Воля-Кабель», м. Київ, (НР № 0815-п від 16.10.2003).

4.  Продовжити строк дії ліцензії на мовлення:

1)  ТОВ «Телеканал «ТОНІС», м. Київ, (НР № 1133-м від 25.11.2003).

5.  Замовити в ДП «УДЦР» розроблення висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення.

6.  Затвердити проекти форм заяв, необхідних для ліцензування телерадіомовлення.

7.  Затвердити проект форми ліцензії на мовлення.

Проекти форм заяв, необхідних для ліцензування телерадіомовлення, а також форм ліцензії на мовлення будуть розміщені на офіційному сайті Національної ради найближчим часом для подальшого проведення громадського обговорення.

3.  Оприлюднено проект наказу Міністерства освіти і науки України «Про внесення змін до Порядку обліку організацій колективного управління та здійснення нагляду за їх діяльністю»

23 вересня на офіційному веб-сайті Державної служби інтелектуальної власності було оприлюднено проект наказу Міністерства освіти і науки України «Про внесення змін до Порядку обліку організацій колективного управління та здійснення нагляду за їх діяльністю» з метою отримання зауважень та пропозицій.

Проект розроблено з метою дотримання законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів та на виконання ухвали Вищого адміністративного суду України по справі № К-27833/10 від 17 жовтня 2012 року.

Зауваження і пропозиції приймаються до 24 жовтня 2013 року.