Прес-центр

В Києві пройшов II Міжнародний форум «Цифрове мовлення в Україні» Підсумки та наступні кроки

22-09-2008

19 вересня у Києві відбувся ІІ Міжнародний Форум «Цифрове мовлення в Україні», організований Індустріальним Телевізійним Комітетом(ІТК) та Незалежною Асоціацією телерадіоМовників(НАМ).

Форум відвідало більше 130 учасників, серед яких – представники вітчизняних та закордонних галузевих державних органів, провідних телекомпаній, виробників обладнання та програмного забезпечення для ТРО, медіаексперти з 10 країн світу: Великої Британії, Германії, Греції, Естонії, Нідерландів, Франції, Фінляндії, В’єтнаму, Молдови та України.

Цього року до дискусії доєдналися представники РНБО та Міністерства транспорту та зв’язку України, які відіграють значну роль у впровадженні ЦТБ, але не брали участь у минулорічному Форумі.

Учасники Форуму підвели підсумки впровадження ЦТБ в Україні за минулий рік і визначили основні проблеми нового етапу, які постають перед державою, індустрією та громадськістю. Протягом року учасники Форуму, а також учасники процесу переходу мають отримати відповідь на основні питання, пов’язані з впровадженням ЦТБ: скільки коштуватиме впровадження цифрового телебачення в Україні та хто має приймати рішення в цьому процесі, а також відповідати за впровадження. Відповідь на питання «як впроваджувати ЦТБ» пролунала у доповідях українських та закордонних фахівців.

«Цьогорічний Форум дав відповідь на декілька основних запитань , а саме: для того, щоб перехід на цифровий формат мовлення відбувся успішно, необхідно всім учасникам процесу сісти за спільний стіл переговорів і створити реально діючу робочу групу, до якої входитимуть представники держави і бізнесу, глядачів та виробників з правом прийняття рішень і оперування власним бюджетом. Оскільки IТК представляє телевiзiйну галузь - для того, щоб розуміти, що робити, індустрії важливо знати вартість переходу на цифрове мовлення та чiтку програму цього процесу", – зазначила виконавчий директор ІТК Катерина Котенко.

«Ми прагнули залучити до дискусії фахівців, які сьогодні, на даному етапі, займаються впровадженням ЦТБ в Україні. І нам це вдалося. Вдалося знову привернути увагу до проблем мовників, які є найменш захищеними учасниками процесу цифровізації. Однак питання підвищення поінформованості суспільства щодо перспектив та проблем впровадження ЦТБ в Україні, залишається для нас актуальним. І звісно після підведення підсумків роботи цьогорічного Форуму, ми розпочнемо роботу з підготовки III Міжнародного форуму «Цифрове мовлення в Україні», який відбудеться восени 2009 року», - зазначила виконавчий директор НАМ Катерина М’ясникова.

19 вересня під час закриття Форуму було оголошено рішення Оргкомітету про проведення ІІІ Міжнародного форуму «Цифрове мовлення в Україні» 24 вересня 2009 року.

Всі матеріали ІІ Міжнародного Форуму «Цифрове мовлення в Україні» можна знайти на сайті www.dtvforum.org.ua.

Звертаємо Вашу увагу на те, що сайт Форуму продовжить працювати і в період між проведенням Форумів. На офіційному сайті Форуму www.dtvforum.org.ua можна знайти презентації учасників Форуму 2008 (за умови реєстрації на сайті), інформацію про Організаторів, доповідачів та партнерів Форуму, він допоможе Вам зв’язатися із організаторами Форуму, дізнатись про перебіг підготовки до ІІІ Міжнародного Форуму «Цифрове мовлення в Україні» і подати заявку на участь.