Прес-центр

Відбувся круглий стіл під назвою: «Механізми боротьби з недобросовісними діями рекламодавців»

15-04-2008

Шановні колеги!

8 квітня 2008 року відбувся круглий стіл під назвою: «Механізми боротьби з недобросовісними діями рекламодавців».


Метою круглого столу було обговорення ситуації прояву недобросовісних дій рекламодавця, на прикладі ЗАТ «Телесистеми», оцінка масштабів таких проблем на ринку та вироблення механізму спільної боротьби з проявами нецивілізованого ведення бізнес у на ринку.

В події взяли участь понад 40 учасників, серед яких галузеві організації, рекламні агенції, профільні ЗМІ та телебачення.

Результатом роботи круглого столу стало створення: «Механізму галузевої протидії нецивілізованим проявам ведення бізнесу (несплати за надані послуги)»(детальніше в додатку). Ось його основні положення :

  1. Галузеві асоціації/коаліції створюють колегію юристів (до неї входять юристи асоціацій), до якої можна звернутися в разі несплати за виконані послуги.

  2. Організація (ЗМІ, агенція), яка зазнала збитків, звертається в асоціацію/коаліцію, членом якої є.

  3. Асоціація передає справу колегії юристів. Завдання колегії – встановити факт заборгованості. Організація, яка зазнала збитків, має надати колегії всі наявні документи. Також колегія обов’язково зв’язуються з компанією-боржником. Рішення колегії ухвалюється консенсусом.

  4. Якщо факт заборгованості встановлений, справа переходить до комісії, яка складається з керівників чи уповноважених осіб асоціацій/коаліцій. Комісія:

а) звертається до неплатника від імені всіх галузевих організацій з наполегливим проханням владнати конфлікт;

б) якщо відповіді немає – ухвалення з подання комісії асоціаціями/коаліціями й доведення до всіх своїх членів рішення утриматись від співпраці з неплатником;

в) публічна стадія – занесення компанії-неплатника в «чорний список», відкриті листи, інформаційна кампанія в ЗМІ.

  1. Якщо результату не досягнуто – комісія рекомендує організації, яка зазнала збитків звернутися до інших законних методів, а саме колекторських компаній і т.д.

Примітка: цей механізм не є заміною судовим процесам. Необхідність його створення викликана як тривалістю розгляду справ та апеляцій, так і недостатньою дієвістю системи виконання судових рішень в Україні.

Важливими і більш впливовими, в даному випадку, можуть стати само регулятивні функції ринку: прозорість та публічність процесу та галузевий бойкот.

На сьогодні вже підтримали такий механізм протидії: Асоціація зовнішньої реклами України;

Міжгалузевий комітет радіо вимірювань (Радіокомітет); Українська асоціація видавців періодичної преси; Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська рекламна коаліція»; Незалежна Асоціація телерадіоМовників та Індустріальний Телевізійний Комітет.

Закликаємо Вас підтримати запропонований механізм та висловити свої думки чи пропозиціїщодо механізму дій в боротьбі з недобросовісними діями рекламодавців.

Якщо Ви підтримуєте такий механізм дій то, просимо Вас надіслати Вашу відповідь у довільній формі зворотнім листом.

З повагою,

Оргкомітет