Прес-центр

Телевізійна індустрія звертається до Верховної Ради України

19-02-2008

Київ, 19 лютого, 2008 рік, Асоціація «Індустріальний Телевізійний Комітет» (ІТК) звернулася з відкритим листом до Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації з проханням проведення широкої дискусії та законодавчого вирішення важливих для індустрії питань.

«Індустрія пропонує створити прості і зрозумі   лі правила функціонування медіа, убезпечити медіа від тиску контролюючих органів, створити всі передумови для остаточного становлення свободи слова» - зауважила Катерина Котенко, виконавчий директор Індустріального Телевізійного Комітету.

Серед проблем, що потребують вирішення на законодавчому рівні, ІТК звертає увагу на прямі законодавчі протиріччя та на нехтування деякими економічними важелями, стратегічно важливими для розвитку телеіндустрії в Україні.

Зокрема, мова йде про невизначеність законодавством основної термінології: «фільм», «серіал», «твір кінематографії», «програма», «передача», тощо., про прямі протиріччя між вимогою дублювання всієї іноземної аудіо продукції та умовою 75% україномовного мовлення; про невизначеність самого поняття «власного продукту» і його кількості в ефірі, а загалом і проблематика створення такого.

«Всі ці проблеми, що в першу чергу ґрунтуються на неоднозначному визначеності законодавства та різному його трактуванні регулюючими та контролюючими органами, дають можливість застосовувати засоби впливу, а інколи і тиску, на той чи інший засіб масової інформації, що, на нашу думку, є найбільш небезпечним, враховуючи головну мету діяльності мовника.» - додала Катерина Котенко.

Ці та інші питання, ІТК піднімає з метою співпраці з державними органами для створення правових та економічних умов функціонування бізнесу, формування нормального інвестиційного середовища, зміцнення українського телевізійного ринку та функціонування в рамках засад свободи слова в цілому.