Прес-центр

Продовжується судове вирішення мовного питання

08-08-2008

Київ, 11 cерпня 2008 року, в п’ятницю, 8 серпня 2008 року

відбулося 2-ге судове засідання по справі Індустріального Телевізійного Комітету (ІТК) до Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення(НацРада) щодо оскарження мовних рекомендацій НацРади.

Розгляд справи перенесли на жовтень 2008 року у зв’язку з невиконанням НацРадою розпорядження суду про повідомлення у «Віснику Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення» про судову справу з ІТК, та з огляду на літній період відпусток.

Мета такого повідомлення у «Віснику Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення» полягає в тому, щоб проінформувати усіх зацікавлених осіб, права яких також порушені через застосування мовних рекомендацій з тим, щоб ці особи могли приєднатися до справи.

Нагадаємо. 26 березня 2008 року Національна Рада України з питання телебачення та радіомовлення прийняла рішення №580 «Про внесення змін до Рекомендацій щодо визначення мови програм і передач у програмних концепціях телерадіоорганізацій, які ведуть мовлення на території України або претендують на отримання ліцензії, затверджених рішенням НацРади N 317 від 14.04.2004» (надалі рішення), в якому встановлено, що для загальнонаціонального мовлення нормативи обсягів програм і передач, підготовлених українською мовою, від загальних обсягів мовлення мають становити:

  • з 1 вересня 2009 року - не менше 80 %;

  • з 1 вересня 2010 року - не менше 85 %.

Також встановлено, що ці квоти мають бути у межах окремих часових відрізків мовлення (у прайм-таймі): в будні - з 18 год. до 24 год., у вихідні та святкові дні - з 9 год. до 24 год.