Прес-центр

Телеіндустрія вважає за необхідне запропонувати свій план дій по впровадженню цифрового мовлення

24-04-2008

Київ, 24 квітня 2008 року

В середу, 23 квітня відбулося засідання Цифрового Комітету ІТК.

До складу Цифрового Комітету увійшли представники телеканалів - членів Індустріального Телевізійного Комітету – аналітичні та технічні спеціалісти та директори з розвитку мереж. Головою Цифрового Комітету ІТК є Валентин Коваль – генеральний продюсер телеканалу М1   .

На засіданні Цифрового Комітету загальнонаціональні телеканали, які представляють більше 77,6% національної глядацької уваги, обговорили технічні аспекти переходу на цифрове мовлення, труднощі та нові можливості у зв’язку з переходом на новий формат мовлення.

За результатами засідання були прийняті наступні рішення:

  1. Зі сторони телевізійної індустрії співпрацювати з усіма учасниками ринку, задіяними в процесі переходу та брати участь у розробці та впровадженні програми переходу на цифровий формат мовлення;

  2. Розробити стратегічну і тактичну програми дій по впровадженню цифрового телевізійного мовлення;

  3. Проводити регулярні засідання Цифрового комітету за участю представників державних та відомчих організацій, та їх технічних представників, для обговорення та узгодження плану спільних дій та співпраці по впровадженню цифрового формату мовлення.

Наступне засідання Цифрового Комітету призначено на середину травня 2008 року.

«Світова практика рекомендує залучати до процесу створення програми переходу на цифрове мовлення усі сторони, а саме державні органи, мовників, кабельних операторів та операторів мереж, виробників обладнання та інших зацікавлених. Адже для усіх учасників мовлення: телеканалів, глядача та з боку держави, важливо, щоб це було зручно, технічно виправдано, дешево та змістовно. Саме такі задачі ми визначили для Цифрового Комітету як пріоритетні на найближчі роки. Ми готові до діалогу по «цифрі» як з українськими, так і з іноземними організаціями та експертами.», - зазначила Катерина Котенко, виконавчий директор ІТК.