Прес-центр

Індустрія готова до саморегулювання

08-05-2008

Київ, 8 травня 2008 року, сьогодні відбулася зустріч керівників телеканалів-членів Індустріального Телевізійного Комітету (ІТК) з народним депутатом України Миколою Томенком, автором Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» (щодо реклами тютюнових виробів та алкогольних напоїв).

Цей Закон, який 10 травня 2008 року вводить в дію низку положень, а саме:

  • з 1 січня 2009 року забороняється реклама алкогольних напоїв, тютюнових виробів та відповідних торгівельних марок засобами зовнішньої реклами, а також вводиться заборона наводити у телепередачах звукову інформацію рекламного характеру про спонсора – виробника алкогольних напоїв, його найменування або торгівельну марку;
  • з 1 січня 2010 року забороняється реклама алкогольних напоїв, тютюнових виробів та відповідних торгівельних марок в усіх друкованих засобах масової інформації (крім спеціалізованих видань).

Про результати цієї зустрічі під час брифінгу Микола Томенко сказав: «Сподіваюся, що телекомпанії, які входять до Індустріального Телевізійного Комітету та рекламні агентства зроблять усе для контролю за дотриманням оновленого законодавства у цій сфері».

Олег Попенко, Голова Індустріального Телевізійного Комітету зазначив, що той факт, що держава співпрацює з індустрією при прийнятті відповідних законів свідчить про готовність вітчизняного ринку до конструктивного діалогу. Розвиток рекламного саморегулювання може стати набагато ефективнішим механізмом, ніж загальноприйняті до сьогодні заборонні державні норми. Український рекламний та медійний ринок до саморегулювання готовий.

Індустріальний Телевізійний Комітет вважає розвиток рекламного саморегулювання стратегічним напрямком своєї діяльності. Цього року готується до друку Blue Book українською мовою - п’яте видання підручника «Саморегулювання реклами в Європі», що видає EASA – Європейський альянс по стандартам у рекламі. У 2007 році ІТК переклав та видав четверте видання Blue Book, який ви можете отримати, звернувшись до ІТК.