Прес-центр

Відбувся круглий стіл: «Механізми боротьби з недобросовісними діями рекламодавців»

08-04-2008

Київ, 8 квітня 2008 року, сьогодні відбувся круглий стіл: «Механізми боротьби з недобросовісними діями рекламодавців». Організаторами виступили Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська рекламна коаліція» (ВРК), Незалежна Асоціація телерадіомовників (НАМ) та Індустріальний Телевізійний Комітет (ІТК).

В Круглому ст олі взяли участь 28 компаній, а саме: рекламні агенції, представники галузевих організацій, видавничі дома та радіостанції. Серед представників ЗМІ, які відвідали подію, були галузеві та ділові, друковані та Інтернет видання, телеканали. Представники ЗАТ «Телесистеми» зареєструвались, після чого покинули круглий стіл, ще до його початку.

Метою Круглого Столу було обговорення ситуації прояву недобросовісних дій рекламодавця, на прикладі ЗАТ «Телесистеми», оцінка масштабів таких проблем на ринку та консолідація зусиль усіх гравців ринку для вироблення спільної позиції та механізму боротьби з проявами нецивілізованого ведення бізнесу.

«Цей круглий стіл – чергова знакова подія, яка свідчить про дорослішання та, власне, зрілість рекламно-комунікаційного ринку. Затребуваність індустрією механізмів саморегулювання ринку є тому підтвердженням. Коли самі гравці встановлюють кодексні, неформальні рамки поведінки, згідно міжнародному досвіду – це найбільш діюче правове поле для цивілізованого ведення бізнесу, значно ефективніше будь-яких законодавчих актів, «спущених зверху». - прокоментував Максим Лазебник, виконавчий директор Всеукраїнської рекламної коаліції.

Учасники обговорили наступні механізми боротьби з недобросовісними діями рекламодавців, а саме: судові позови, колекторські компанії, публічне оголошення боржників, третейські суди та бойкот іншими компаніями рекламної активності.

Та учасники дійшли згоди та домовились про створення механізму реагування та боротьби з нецивілізованою поведінкою на ринку, методи якого викладені у тексті: «Механізм галузевої протидії нецивілізованим проявам ведення бізнесу (несплати за надані послуги)», що додається.

Ольга Большакова, керівник Центру законодавчих ініціатив Незалежної Асоціації Телерадіомовників, зазначила: «Запропоновані механізми досудового врегулювання конфліктів спрямовані на нормалізацію стану розрахунків у рекламній галузі. Крім того, оскільки це, перш за все, - механізми саморегулювання ринку, їх запровадження сприятиме і розвитку галузі в цілому».

Катерина Котенко, Індустріальний Телевізійний Комітет повідомила, що організатори круглого столу залучать всі галузеві об’єднання медійної та рекламної індустрії до реалізації цього механізму.

Медійні та рекламні компанії – учасники круглого столу, - готові використовувати цей механізм у дії, та індустріальними силами боротись проти нецивілізованого ведення бізнесу.