Прес-центр

Механізм галузевої протидії нецивілізованим проявам ведення бізнесу (несплати за надані послуги)

08-04-2008
  1. Галузеві асоціації/коаліції створюють колегію юристів (до неї входять юристи асоціацій), до якої можна звернутися в разі несплати за виконані послуги.

  2. Організація (ЗМІ, агенція), яка зазнала збитків, звертається в асоціацію/коаліцію, членом якої є.

  3. Асоціація передає справу колегії юристів. Завдання колегії – встановити факт заборгованості. Організація, яка зазнала збитків, має надати колегії всі наявні документи. Також колегія обов’язково зв’язуються з компанією-боржником. Рішення колегії ухвалюється консенсусом.

  4. Якщо факт заборгованості встановлений, справа переходить до комісії, яка складається з керівників чи уповноважених осіб асоціацій/коаліцій. Комісія:

  • звертається до неплатника від імені всіх галузевих організацій з наполегливим проханням владнати конфлікт;
  • якщо відповіді немає – ухвалення з подання комісії асоціаціями/коаліціями й доведення до всіх своїх членів рішення утриматись від співпраці з неплатником;
  • публічна стадія – занесення компанії-неплатника в «чорний список», відкриті листи, інформаційна кампанія в ЗМІ.

Якщо результату не досягнуто – комісія рекомендує організації, яка зазнала збитків звернутися до інших законних методів, а саме колекторських компаній і т.д.

Примітка: цей механізм не є заміною судовим процесам. Необхідність його створення викликана як тривалістю розгляду справ та апеляцій, так і недостатньою дієвістю системи виконання судових рішень в Україні.

Органи, які задіяні в процесі:

  1. Колегія юристів – збори юристів асоціацій/коаліцій, на яких розглядаються звернення та встановлюється факт заборгованості. Колегія при вивченні ситуації обов’язково звертається до боржника для з’ясування їх позиції. Рішення ухвалюються консенсусом.

  2. Комісія – збори керівників (уповноважених осіб) асоціацій/коаліцій, які ухвалюють рішення про дії щодо боржника.

Як колегія юристів, так і комісія скликаються за поданням асоціації/коаліції, до якої звернувся її член із письмовим проханням вплинути на компанію-боржника.