Прес-центр

Щодо захисту контенту в мережі Інтернет

09-02-2012

На сьогоднішній день провідні українські телеканали, інвестуючи законним способом значні кошти у створення власного програмного продукту і в придбання контенту кращих світових виробників, стривожені практикою незаконного розповсюдження цих творів на різних українських інформаційних сайтах, таких як ex.ua, fs.ua, liveonline.com.ua та багатьох інших.

Такого роду практика створює неконкурентні умови для ведення контентного бізнесу в Україні, тому що одні компанії інвестують в авторські права, а інші компанії абсолютно безкарно та незаконно користуються ними.

Через це наша країна створює собі несприятливий імідж «піратської держави» в очах світового співтовариства – Україна перебуває в одному кроці від включення до так званого «Списку 301», до складу якого входять країни, в яких процвітає піратство, і де держава належно не реагує на це.

Незважаючи на те, що Українська держава, оголосивши про затвердження Стратегії інтеграції України до Європейського Союзу (затверджена Указом Президента України від 11 червня 1998 року № 615/98), прийняла на себе зобов'язання щодо формування своєї правової системи та поступового приведення її у відповідність із європейськими стандартами у сфері інтелектуальної власності, на даний момент захист інтересів правовласників практично відсутній.

З огляду на це, просимо Вас підтримати зусилля найбільших правовласників і мовників у бажанні направити практику дотримання авторських прав в Інтернеті у законне русло та просимо Державну службу інтелектуальної власності звернутися до порушників із вимогою припинити незаконні дії та застереженням про наслідки таких дій.

Також пропонуємо провести спільну зустріч представників телекомпаній та Державної служби інтелектуальної власності для обговорення взаємних дії щодо боротьби з порушниками авторських прав (контактна особа: Котенко Катерина Сергіївна тел. (044) 353-13-98).