Прес-центр

ІТК провів міжнародний аудит аналітичного дослідження телеаудиторії України

06-04-2007

Київ, 6 квітня 2007 р. - вчора закінчилася процедура аудиту аналітичного дослідження телеаудиторії України. Аудит, за запрошенням ІТК, проводив відомий і авторитетний європейський аудитор телевізійних досліджень Пітер Менір (Peter Menneer).

Наприкінці березня компанія Інмайнд закінчила аналітичне дослідження телевізійної аудиторії України і направила відповідний звіт до ІТК. Нагадаємо, що Інмайнд за результатами минулорічного відкритого тендеру ІТК став переможцем на виконання передустановчого аналітичного дослідження та дизайну панелі домогосподарств.

Аналітичне дослідження і новий дизайн панелі стали потрібні тому, що склад панелі зазнає суттєвих змін у 2008-2012 роках. По-перше, кількість домогосподарств буде збільшена до 2540 (порівняно з нинішніми 1600), по-друге, географія телевізійних вимірювань розшириться і буде включати також міста із населенням менше 50 тис. осіб та села (зараз досліджуються тільки міста з населенням більше ніж 50 тис. людей).

Аналітичне дослідження мало визначити склад майбутньої панелі, її соціодемографічні характеристики. Інмайнд у ході роботи над пропозиціями щодо дизайну панелі, провів опитування приблизно 6000 респондентів.

Катерина Котенко, виконавчий директор Індустріального Телевізійного Комітету: «Для телеринку в минулому році знаковим стало те, що наприкінці 2006-го ІТК підвів підсумки тендеру на телевізійні дослідження у 2008-2012 роках. Ми ініціювали низку змін у телевізійних вимірюваннях з метою поліпшення іхньої якості. На даний момент закінчився лише перший, але дуже важливий для подальшої роботи етап – аналітичне дослідження. ІТК одностайно виступив за те, щоб результати цієї роботи пройшли авторитетну незалежну аудиторську перевірку. Саме для цього до Києва було запрошено такого «зіркового», професійного і поважного аудитора, як Пітер Менір».

Тож, пан Менір протягом одного тижня проводив оцінку роботи компанії Інмайнд. Результатом його експертизи стали рекомендації щодо поліпшення якості аналітичного дослідження. «Я радив би об’єднати зусилля компаній Інмайнд і GfK у цій роботі. Адже у GfK є досвід проведення передустановчих досліджень, і їх підхід – оцінювати домогосподарства – відрізняється від підходу у компанії Інмайнд оцінювати індивідуумів», – вважає пан Менір.