Телеперегляд

У відомому радянському кінофільмі «Москва сльозам не вірить» герой стверджував, що у ХХ сторіччі не буде, ні театрів, ні радіо, ні кіно, а буде існувати лише телебачення. Звісно, що подібні прогнози наразі не мають нічого схожого з реальністю, але й своєї, набутої довгими роками технологічного розвитку, актуальності телебачення не втрачає й даний факт ми частково доведемо в цьому матеріалі.

Існують окремі думки, які наголошують, що з ростом проникнення Інтернету, інші медіа почнуть втрачати свого «користувача». Ця теза не має жодного відношення до телебачення, оскільки за даними вимірювання телевізійної аудиторії середня щоденна тривалість перегляду ТБ за період 2003-2011 роки складає 4 години та 31 хвилину.

Тут слід сказати, що до 2008 року вимірювання телевізійної аудиторії здійснювалося лише по містам з населенням 50 тисяч і більше людей (50+). Але, якщо розглянути динаміку середньої тривалості щоденного дивлення населенням лише по містам 50+, то необхідно констатувати її коливання у напрямку щорічного зростання.

Динаміка щоденної тривалості дивлення ТВ в містах 50+

 

В даному звіті ми підтверджуємо, що жінки дійсно більше дивляться телевізор (4 години 42 хвилини у 2011 році), ніж чоловіки (4 години 20 хвилин у 2010 році), а населення віком від 56 років і старше (5 годин 09 хвилин у 2011 році) – більше, ніж діти від 4 до 17 років (3 години 28 хвилин у 2011 році).

 

*Дані дослідження телевізійної аудиторії, що здійснює компанія GFK Ukraine, представлені ІТК. Правовласником ліцензії на софт є також ІТК. Дані розраховані для вибірки: населення віком 4 роки й старше, що проживає на всій території України, окремо для міст 50+ та 50-, для різних соціально-демографічних груп. У звіті використані показники: ats - - середній час перегляду глядачем із цільової групи. Глядач - той, хто контактував з подієюхоча б 1 секунду; cov% -відсоток глядачів у цільовій групі, які контактували хоча б з однією подією з набору охоплення набору подій; cov# - кількість людей в цільовій групі, які контактували хоча б з однією подією з набору. Показники cov% та cov# розраховані для безперервного перегляду від 1 години і більше. Розраховано для TotalTV за період 2003-2011 та по рокам окремо. Детальніше в глосарії GFK або ІТК.