Advocacy

Моніторинг ІТК за 26 квітня

28-04-2014

У цьому випуску:

Захист журналістів

В.о. Президента  України доручив правоохоронним органам забезпечити безпеку журналістів під час проведення антитерористичної операції та захист радіопередавальних мереж

 

Розпорядження в.о. Президента України щодо захисту  журналістів 

 

26 квітня виконуючий обов`язки Президента України, Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов у відповідь на звернення керівників українських телеканалів доручив Службі безпеки України та Міністерству внутрішніх справ забезпечити безпеку журналістів та безперебійну трансляцію українських телеканалів під час проведення антитерористичної операції у східних регіонах України.

Відповідне звернення було направлено Олександру Турчинову вчора, 25 квітня. Скан-копія звернення – у додатку до даного повідомлення.

Зокрема, розпорядженням № 762/2014-рп СБУ доручено   забезпечувати в районах проведення антитерористичних операцій в Донецькій та Луганській областях здійснення заходів щодо забезпечення безпеки і здоров'я журналістів, телеоператорів, інших працівників засобів масової інформації, які в установленому законодавством порядку позначені як представники преси.

У свою чергу МВС разом із Державним комітетом телебачення і радіомовлення України, іншими заінтересованими органами виконавчої влади, за участю Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення доручено вжити заходів щодо забезпечення безперебійної трансляції національного аудіовізуального продукту в південно-східних регіонах України.

Крім того МВС доручено в установленому порядку вжити заходів щодо забезпечення охорони об'єктів наземної радіотелевізійної передавальної мережі в південно-східних регіонах України.